Córka martwiła się o mieszkającą na Podzamczu mamę, bo nie mogla się z nią skontaktować. Wezwano służby. W ostatnich dniach w Wałbrzychu było kilka podobnych przypadków. Oto one.

Podzamcze

29 maja tuż przed godz. 22 córka 47-letniej mieszkanki ul. Basztowej powiadomiła służby, że nie może się skontaktować ze swoją rodzicielką. Podejrzewała, że przebywającej w domu mamie mogło przydarzyć się coś złego. Strażacy przybyli na miejsce z policją i pracownikami pogotowia. Pukanie i dzwonienie nie przyniosły efektu, więc drzwi wyważono. - Do środka weszli policjanci i ratownicy medyczni. Kobieta przebywała w mieszkaniu, ale nie otworzyła ponieważ głęboko spała. Nie zbudziło jej nawet wyważanie drzwi - wyjaśnia Robert Strojny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.


Nowe Miasto

W niedzielę, 31 maja, przed godz. 8 sąsiadka 80-latki mieszkającej w kamienicy przy ul. Piłsudskiego zgłosiła, że od kilku godzin nie widziano starszej pani, a kobieta zostawiła otwarte drzwi do przedpokoju. Pukanie do drzwi nie przynosiło efektu, kobieta wezwała więc służby. Przyjechali strażacy i zapukali. - W trakcie naszych działań starsza pani otworzyła drzwi. Nie wymagała pomocy lekarskiej - zaznacza nasz rozmówca. 


Stary Zdrój

Przez całą niedzielę rodzina nie mogła się skontaktować ze schorowanym 69-latkiem z ul. Armii Krajowej i ostatecznie w poniedziałek 1 czerwca o godz. 1.30 wezwano do samotnego seniora służby. Na miejscu obecna była siostra mężczyzny. - Nim zdecydowano się otworzyć drzwi siłowo zgłosił się do nas sąsiad mężczyzny, który miał klucze do jego mieszkania. Okazało się, ze dwa dni wcześniej wałbrzyszanin poczuł się źle i został zabrany do szpitala - wyjaśnia ratownik. 


W tym trudnym dla nas okresie pamiętajcie o swoich starszych sąsiadach i mieszkających samotnie krewnych, którzy mogą potrzebować Waszej pomocy.
Potrącenie pieszego i śmierć za zamkniętymi drzwiami
Podzamcze i Stary Zdrój: Ojciec nie odpowiada, sąsiad ma kłopoty
Wałbrzych: On zmarł w samotności, innym zdążyli z pomocą
Wałbrzych i region: Tu i tam pomogli, tam i tu nie zdążyli [FOTO]
Piaskowa Góra i Podzamcze: Dwie panie nie doczekały pomocy
Piaskowa Góra / Śródmieście: Jemu pomogli, jej już nie zdążyli

Piaskowa Góra: Sąsiedzi zareagowali szybko, ale już nie żyła
Wałbrzych i region: Tu płonące ubrania, tam otwarcie mieszkania
Biały Kamień: na ratunek było już za późno
Straż Wałbrzych: Nie otwierał, bo już nie żył

Wałbrzych: Dwie śmierci i jeden ratunek na osiedlach
Wałbrzych i region: Zostali razem... do końca
Wałbrzych region: Umarli w samotności
Weekend z otwarciami mieszkań - trzy osoby nie żyją
Wałbrzych i Jedlina: Jego nie można było uratować, a jej pomogli
Śmierć na Sobięcinie i trzej lokatorzy w tarapatach


W skrajnych przypadkach dochodzi do tragedii...
Wałbrzych: Makabra na Nowym Mieście [FOTO]

Elżbieta Węgrzyn