Teraz kobieta będzie miała chwilę wytchnienia bo jej agresywny partner poszedł do aresztu na 2 miesiące.


Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował ten środek zapobiegawczy wobec 28-letniego mężczyzny. Najpierw pobił on 23-letnią kobietę, a w późniejszym czasie znowu naruszył jej nietykalność cielesną, znieważył ją też i kierował też pod jej adresem groźby karalne.

Zatrzymania kierując się informację własną dokonali w miniony poniedziałek policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Postawili podejrzanemu zarzut pobicia w czerwcu tego roku swojej konkubiny. W sierpniu i we wrześniu 28-latek dokonał natomiast naruszenia nietykalności cielesnej poszkodowanej, a w jeszcze innym przypadku znieważył ją publicznie, a następnie uporczywie nękał i zastraszał, wysyłając telefonicznie wiadomości tekstowe oraz zdjęcia, które wzbudzały w niej poczucie zagrożenia.

Mężczyzna za szereg popełnionych przestępstw może na kilka lat trafić do więzienia. Sąd już zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego aresztu. Za pobicie sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za naruszenie nietykalności cielesnej kara do 1 roku pozbawienia wolności, a za tzw. stalking, czyli uporczywe nękanie kolejne 3 lata „odsiadki”. Sprawcę czeka także wysoka grzywna za znieważenie.

Czytaj też:
CHCIAŁ WYSADZIĆ BUDYNEK RAZEM Z RODZINĄ
ROZTRZASKAŁ GŁOWĘ SWOJEJ PARTNERCE
UGODZIŁ NOŻEM SWOJĄ DZIEWCZYNĘ. PRZYSZEDŁ, ŻEBY ZABIĆ?

Opr. Magdalena Sakowska
Foto: Elżbieta Węgrzyn