Na placu po dawnej zajezdni przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu powstał punkt szczepień masowych, gdzie od 19 kwietnia można się zaszczepić bez konieczności wysiadania z auta. Punkt rozpoczął pracę o godz. 13. Zobaczcie zdjęcia z pierwszych godzin pracy tego przedsięwzięcia.

Do uruchomienia wałbrzyskiego mobilnego punktu szczepień masowych przygotowywano się od początku kwietnia. Po utwardzeniu placu, przygotowaniu niezbędnych łączy energetycznych i internetowych, wytyczeniu tras oraz dostarczeniu kontenerów i sprzętu komputerowego oczekiwano na decyzję wojewody dolnośląskiego oraz akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrola z jego ramienia nastąpiła w ostatnich dniach ubiegłego tygodnia.Na otwarciu punktu obecny był minister Michał Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień, włodarze naszego miasta oraz Mariola Dudziak - dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra A Sokołowskiego. Powstały właśnie punkt jest kolejną filią punktu szczepień podlegającego podobnie jak Stara Kopalnia wałbrzyskiemu szpitalowi. - Od godzin porannych rejestracja do tego punktu działa i każdy, kto chce się zaszczepić z samochodu może tu przyjechać i otrzyma szczepionkę - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Prezydent liczy, że ten punkt zainteresuje młodszych mieszkańców miasta i regionu.
Szczepienia w Wałbrzychu nie ustają na terenie Starej Kopalni, gdzie w punkcie stworzonym dzięki współpracy Gminy Wałbrzych ze Specjalistycznym Szpitalem im. dra A Sokołowskiego od stycznia zaszczepiono już ponad 60 tys. z 70 tys. osób zaszczepionych do tej pory w naszym mieście. - Punkt drive-thru jest wyrazem pójścia o krok dalej - komentował prezydent i dziękował za pomoc w stworzeniu tego punktu firmom Budimex S.A i Tauron oraz zespołowi wojewody dolnośląskiego i ministrowi Dworczykowi.

- Jesteśmy w jednym z pierwszych polskich punków drive-thru. Wierzymy, że ta forma szczepień, która zdała egzamin w USA, Włoszech, Francji i innych krajach u nas również się przyjmie - wyjaśniał Michał Dworczyk i dodał w kontekście otwartego punktu w Wałbrzychu i nowego punktu w Legnicy, że chodzi o to, by szczepienie było jak najprostsze momencie, gdy brak szczepionek przestaje być już przeszkodą w szczepieniu masowym.

Michał Dworczyk zapowiedział też podanie 20 kwietnia nowego harmonogramu rejestracji na szczepienia kolejnych roczników tak, by w pierwszej połowie maja wszyscy chętni powyżej 18 roku życia mogli się zarejestrować i po wyznaczeniu terminu zaszczepić.


Wszystkie regiony kraju przygotowują powszechne punkty szczepień by spożytkować efektywnie nadchodzące do naszego kraju coraz większe partie szczepionek. Pierwsze pilotażowe punkty powstają po jednym w każdym województwie. Zgodnie z wytycznymi, w miejscach szczepień masowych w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców ma szczepić się 500 osób dziennie, a w mniejszych ośrodkach przynajmniej 250 osób dziennie.


Nowe punkty szczepień
- u nas:
Wałbrzych: Mobilny punkt szczepień nabiera kształtu [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Powstaje pierwszy punkt szczepień drive-thru w kraju

- w regionie:

Wałbrzych region: powstanie nowy punkt szczepień masowych


Punkt w Starej Kopalni
Wałbrzych: Maryla Rodowicz zaszczepiła się w Starej Kopalni
Wałbrzych: Pierwsi policjanci i strażacy zaszczepieni [FOTO]

Wałbrzych i powiat: Do wakacji możemy zaszczepić wszystkich, ale... .
O szczepieniach
Wałbrzych: Więcej miejsc covidowych w szpitalu i więcej szczepień
Wałbrzych przegrywa z pandemią, ale jest światełko w tunelu

Boguszów-Gorce: Trzecia fala pandemii - dane alarmują
Szczepienia przeciw COVID-19: Gdzie w Wałbrzychu i powiecie? [LISTA]
Wałbrzych: Pierwsi już skorzystali z dobrodziejstw medycyny
Szczepionki na koronawirusa dotarły do magazynu ARM
Zaszczepiono pierwszą osobę na COVID-19 w Polsce
Od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19ELW
fot. JK