W ostatnich dniach szeregi wałbrzyskiej Policji zasiliło trzech funkcjonariuszy i cztery funkcjonariuszki, wzmocnili dwa wałbrzyskie komisariaty oraz placówkę w Boguszowie-Gorcach.

Nowi policjanci w naszym mieście

W tym tygodniu służbę w naszym mieście rozpoczęli nowi policjanci - to siedmioro nowych funkcjonariuszy. Nowo przyjęci niedawno funkcjonariusze zasilą dwa wałbrzyskie komisariaty, ruch drogowy oraz prewencję wałbrzyskiej komendy, a także Komisariat Policji w Boguszowie-Gorcach. 16 listopada 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu o godz 13:00 głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”, które stróże prawa wypowiedzieli stojąc na baczność. Ślubowanie różniło się od tych z wcześniejszych lat, ponieważ przebiegało w reżimie sanitarnym związanym z ogólnoświatową pandemią.

Podczas uroczystości policjantkom i policjantom akty ślubowania wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinspektor Rafał Siczek, który w swoim wystąpieniu gratulował wyboru służby w wałbrzyskiej komendzie. Mówił o tym, że służba w Policji to zaszczyt, ale też duża odpowiedzialność. Życzył im również satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie szkoleń i związanych z tym egzaminów.Służba w policji - zalety

Jak przekonują policjanci, służba w Policji to nie tylko stabilizacja zatrudnienia oraz wysokie zarobki, bo już niemal 4 tys. złotych netto dla nowo przyjętych funkcjonariuszy, ale również możliwość rozwoju i awansu. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć na to, by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ :

  • obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Kandydat powinien mieć ze sobą maseczkę, jednorazowe rękawiczki i własny długopis.


Przypominamy wcześniejsze ślubowanie i praktyczne informacje dla zainteresowanych służbą:
Wałbrzych: mamy 3 nowych policjantów. Gdzie pracują? (FOTO)
WAŁBRZYCH I REGION: NOWI POLICJANCI ZŁOŻYLI ŚLUBOWANIE (FOTO)
Nowi policjanci i policjantki ślubowali [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Pierwsze klasy 4 LO ślubowały [DUŻO ZDJĘĆ]

Wałbrzych: Czepkowanie pielęgniarek i pielęgniarzy 2020 [DUŻO ZDJĘĆ]

A tutaj kilka faktów, m.in. finansowych:
Wałbrzych: chcesz zarabiać 4000 na rękę? Czekają na Ciebie

Zostań policjantem. Co będziesz z tego miał?

Inny mundur?
Jak zostaniesz żołnierzem - to co będziesz z tego miał?

oprac. ELW
KMP Wałbrzych