Dzień 16 września należy uznać za szczęśliwy dla naszego miasta - dziś w kasie miejskiej zjawiła się spora suma, a w internecie pojawił się sympatyczny krótki film promujący nasze miasto z narracją ambasadora Wałbrzycha - Leszka Lichoty. Podzielcie się wrażeniami!24,5 miliona

Najpierw o pieniądzach - nie jest to nowa sprawa, bo obietnica rządowa, według której Wałbrzych miał otrzymać ponad 24 miliony, padła już dość dawno temu (TARCZA DLA SAMORZĄDÓW REGIONU WAŁBRZYSKIEGO).

- Wałbrzych dostał ponad 24,5 miliona złotych – najwięcej po Wrocławiu na Dolnym Śląsku (następna w kolejności Legnica dostała…7,5 miliona). Pieniądze te mają zostać przeznaczone na realizację inwestycji, które napędzą lokalną gospodarkę w dobie spowolnienia gospodarczego spowodowanego epidemią koronawirusa. Miasto nie musi posiadać żadnego wkładu własnego, czysta gotówka na nowe inwestycje. W piątek 11 września 2020 roku z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego na podstawie tejże "tekturki" wyszedł przelew na przeszło 24,5 miliona złotych z budżetu państwa dla Gminy Wałbrzych. Dzisiaj pieniądze zapewne już są na koncie gminy - informuje Grzegorz Macko, radny Sejmiku wojewódzkiego.Jak potwierdza rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu Edward Szewczak, pieniądze są i zostaną wydane nie tyle - jak to proponowano - odbudowę stadionu na Nowym Mieście, co na inwestycje socjalne: remont dawnego domu dziecka przy ul. Moniuszki 118 dokąd przeniesie się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii - 9 mln zł (GAJ - GLINIK NOWY: BĘDZIE MODERNIZACJA OPUSZCZONEGO GMACHU), 3 mln na remont dawnej siedziby MOPS-u na ul. Beethovena, gdzie będą mieszkania socjalne (MIESZKANIA W WAŁBRZYCHU: KOMUNALNE I GDZIE SOCJALNE?), będzie też remont willi przy Matejki 5 z przeznaczeniem na siedzibę organizacji pozarządowych (WAŁBRZYCH: BUDYNEK PRZY MATEJKI 5 - CO W NIM BĘDZIE?) i inne inwestycje - a 3 mln pójdzie na prace projektowe związane z planowanym od lat remontem nieczynnego stadionu (STADION NOWE MIASTO: PRACE REWITALIZACYJNE JESZCZE W TYM ROKU (FOTO)).A teraz film

16 września Urząd Miejski w Wałbrzychu zaprezentował nowy film promocyjny miasta. Główną rolę zagrał w nim jeden z Ambasadorów Wałbrzycha, aktor Leszek Lichota.

Zdjęcia do filmu powstawały od czerwca do sierpnia, a ekipa filmowa spędziła na planie siedem dni. W realizację projektu zaangażowanych było niemal trzydziestu mieszkańców naszego miasta: to oni bowiem, obok głównego bohatera i narratora całej opowieści, wcielili się w rolę aktorów w spocie. Na ekranie możemy zobaczyć kilkanaście wałbrzyskich lokacji – począwszy od Zamku Książ czy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, poprzez Palmiarnię, Plac Magistracki i Harcówkę w Parku Sobieskiego, skończywszy na mniej znanych turystycznie miejscach, takich jak legendarne boisko koszykarskie Alkatraz, dzielnica Nowe Miasto czy Ogrody Działkowe „Podzamcze”.


Spot funkcjonować będzie w dwóch wersjach: 30-sekundowej (emisja w TV oraz w kinach) oraz pełnej, 60-sekundowej (internet). W dłuższej wersji wykorzystano również ujęcia nagrywane taśmą filmową 16mm Kodak VISION3. Docelową, półminutową wersję zobaczyć będą mogli widzowie kilku telewizji ogólnopolskich i lokalnych, m.in. na Śląsku czy w aglomeracji łódzkiej.

Link do filmu, który miał premierę dziś wieczorem TUTAJ.Opr. MS
Foto użyczone