Szykuje się wydłużenie trasy jednej z linii autobusowych. Mieszkańcy jakich ulic mogą się już cieszyć?


Wydłużona zostanie trasa linii nr 10, która pojedzie wybranymi kursami na ul. Ludową na Białym Kamieniu. Formalności stało się zadość, na ostatniej sesji rady miasta  decyzją radnych udostępniono Śląskiemu Konsorcjum Autobusowemu przystanek-pętlę na ul. Ludowej w pobliżu urzędu celnego i inne przystanki na tej ulicy. Ulicą tą kursowała wcześniej tylko komunikacja prywatna, linia 103, która została zawieszona po zamknięciu ul. Reja w związku z budową obwodnicy w centrum. Mieszkańcy obu ulic i przyległych uliczek zostali całkiem odcięci od od komunikacji.

Jak mówi radny rady miasta i przewodniczący RWS Biały Kamień, Ryszard Nowak, już w grudniu 2016 prosił o to, by autobusy linii nr 10, które po wyjeździe z ul. Piasta jechały dalej prosto ul. Andersa, wjeżdżały na ul. Ludową i dojeżdżały do tzw. "trójkąta" między tą ulicą a ul. Reja, po czym Ludową wracały do Andersa i tam kontynuowały swój kurs. W sierpniu 2019 ponowił swoją prośbę do prezydenta, bo z takim pismem wystąpiła do niego grupa mieszkańców ulic, którzy nie mają tam nawet sklepu. Prośba spotkała się z pozytywną reakcją:

Dzięki wydłużeniu trasy pojawią się cztery dodatkowe przystanki. Oto mapa tego połączenia:Jak wynika z pisma, dopiero w listopadzie linia zmiany nabiorą trwałego charakteru.
Osobną kwestią są postulaty mieszkańców Konradowa, aby linia nr 10 docierała do centrum, a nie tylko do ul. Ratuszowej i by dostać się do centrum muszą liczyć się wciąż z koniecznością przesiadki na linię nr 5.


Magdalena Sakowska
Foto: Elżbieta Węgrzyn