Jeszcze do środy do godz. 15 możecie zgłosić swoje dziecko na piątkowy casting mający na celu wyłonienie aktorów i statystów, którzy zagrają w filmie - "Ciemno, prawie noc" - ekranizacji powieści Joanny Bator. Zdjęcia do filmu realizowane będą w Wałbrzychu. Wasze dziecko może zagrać z gwiazdami.

W obrazie w reżyserii Borysa Lankosza, którego nagranie ma być realizowane w Wałbrzychu, Świebodzicach i zamku Książ potrzebni będą lokalni dziecięcy aktorzy, epizodyści oraz statyści. O planowanej produkcji filmowej pisaliśmy (WAŁBRZYCH I WAŁBRZYSZANIE W FILMIE CIEMNO, PRAWIE NOC?). Zdjęcia do filmu będą się odbywać w listopadzie i grudniu 2017, a także w styczniu i kwietniu 2018 roku. Po pierwszym sierpniowym castingu zorganizowanym przez producenta w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu naborem statystów zajęło się STUDIO ABM z Wrocławia.

Rozpoczęło ono poszukiwanie młodych mieszkańców naszego regionu do obsadzenia ról dziecięcych. Poproszono rodziców o nadsyłanie zgłoszeń zawierających: IMIĘ, NAZWISKO, WIEK, AKTUALNE ZDJĘCIE TWARZY I SYLWETKI (nie może być to zdjęcie panoramiczne z wakacji) DZIECKA ORAZ KONTAKTOWY NUMER TELEFONU NA E-MAIL: meksyk.film@studioabm.com.pl. Zgłoszenia przyjmowane mają być do środy 25.10.2017 do godz. 15.00. Wybrani przez studnio zostaną zaproszeni na piątkowy casting, 27 października, w Wałbrzychu.

- Jest ogromne zainteresowanie filmem. Mamy bardzo dużo zgłoszeń dzieci, ale czekamy na kolejne, jak zapowiadaliśmy, do środy - mówi Grzegorz "Meksyk" Dąbrowski ze STUDIA ABM. Dodaje również, że na casting dla dorosłych przyjdzie czas po wyłonieniu aktorów dziecięcych. Filmowiec zaznacza też, jakie dzieci są poszukiwane.

Są to:

  - Dziewczynki - jasne blondynki w wieku 2 lata, 8 lat oraz 10-11 lat, DZIEWCZYNKI W TYPIE MAGDY CIELECKIEJ, ANI RUBIK - ich młodsze wcielenia - dosłownie: super gdyby dziewczynka 2 lata i 8 lat to były siostry by na prawdę było widać podobieństwo między nimi i siostrzaną relację. Byłoby łatwiej zagrać im.

- Dziewczynki 5-6 lat (ciemnowłose, ciemne oczy) - taki "cygański" typ urody (dorosłą postać będzie grała Maria Łozińska) do niej będziemy dopasowywać też chłopca Adama może być 2-3 lata starszy (dorosłą postać będzie grał Aleksandar Milićević);

- Dziewczynki bystrzaki, ale z magią (może być rudzielec) też w wieku 5-6 lat,

- oraz chłopcy - sprawdzeni, zdolni, w wieku 10-12 lat - ciemny typ urody, najlepiej też lekko cygański, idealnie gdyby to było dwóch braci.

Filmowcy zaznaczają, że są to role do zagrania, szukane są dzieci wrażliwe, melancholijne, poważne, a także dziecięcy statyści.

W razie pytań filmowcy proszą o kontakt pod nr tel. 501 986 568.

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn