Po raz trzeci do Wałbrzycha przyjechał ksiądz z Ugandy, John Bashobora, aby poprowadzić tu mszę z modlitwą o uzdrowienie. Dziś kolejne nabożeństwo.


John Baptist Bashobora jest zarazem charyzmatykiem i doktorem teologii duchowości. Jest związany z katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej. W swoim kraju założył szkoły i sierocińce, w których opieką objęto 5 tysięcy sierot. Od 2007 roku jest w Polsce częstym gościem i jest tu popularny.Ksiądz Bashobora był już w Wałbrzychu - w czerwcu 2011 roku celebrował mszę w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Podzamczu, a w sierpniu 2013 spotkał się z wiernymi w tym samym miejscu co obecnie, przy parafii p. w. Matki Bożej Częstochowskiej na Konradowie, wspierając planowaną wtedy budowę tamtejszego kościoła i taki cel przyświeca mu ponownie.Podczas pierwszego nabożeństwa ksiądz John uroczyście wniósł relikwie św. Antoniego z Padwy, podarowane przez sanktuarium świętego w Padwie, które znajdą się w budowanym obecnie kościele. Głos zabrał też proboszcz parafii p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej, ks. kanonik Marek Zołoteńki, dziękując wszystkim, którzy pomagają przy budowie kościoła i domu parafialnego. Ostatnio z placu budowy trzeba było usunąć hałdy ziemi.Ksiądz Bashobora mówił wiernym między innymi o wytrwałości w modlitwie. - Na drzwiach widzimy angielski napis "PUSH" (czyli "pchać"). Można to odczytać jako "Pray Until Something Happens" - "Módl się, póki się coś nie zdarzy". I o wzajemnym stosunku ludzi do siebie: - Jesteście stworzeni, żeby cieszyć się sobą nawzajem. Bóg nie mówi, czy to są protestanci, czy muzułmanie, to są wszystko jego dzieci. Nawet na złodziei patrzy, jak na swoje dzieci. On mówi do wszystkich, że przyszedł, abyście mieli życie w obfitości. Co mamy robić? Mamy służyć innym, upewnić się, że ludzie dookoła nas mają co jeść i pić. Wszyscy jesteście bardzo ważni, nawet nie wiecie, jakim darem jesteście - mówił ksiądz z Ugandy.Dziś kolejne spotkanie z ks. Johnem Bashoborą - program:

9.00 - rozpoczęcie, informacje Różaniec św.

10.00 - konferencja

11.30 - przerwa

12.00 - konferencja

13.30 - przerwa obiadowa

15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego, Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa uwielbienia

15.30 - konferencja

17.00 - przygotowanie do Eucharystii

17.30 - Eucharystia

19.30 - przerwa

20.00 - modlitwa o uzdrowienie, uwolnienie, wylanie Ducha Świętego

21.00 - Apel Jasnogórski.

Organizatorzy proszą, żeby zabrać ze sobą krzesełka do siedzenia, bądź koce, karimaty, a także parasole i pamiętać o swoich lekach. Na miejscu będzie możliwość spożycia ciepłego posiłku i kupienia wody pitnej.


Wstęp bez opłat, natomiast podczas Mszy św. będą zbierane nie jedna, ale dwie tace: pierwsza na cele związane z posługą o. Johna Bashobory, druga na budowę kościoła i domu parafialnego w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, organizatora wydarzenia i na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Magdalena Sakowska