Przy Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego na Piaskowej Górze oraz przy ul. Batorego przygotowano namioty do wstępnej segregacji medycznej - to polowe przyszpitalne izby przyjęć. Ta w Śródmieściu jest wystawiona i nadzorowana przez wałbrzyskich strażaków. Zobaczcie zdjęcia.


Od poniedziałku 16 marca, przy szpitalu na ul. Sokołowskiego 4 stoi namiot - wydzielone miejsce do wstępnej segregacji medycznej. Ze względu na ryzyko infekcji SARS-CoV-2 szpital jest zobowiązany do stworzenia osobnej ścieżki dla pacjentów z objawami zakażenia układu oddechowego, poza głównym traktem przyjęć do szpitala. Jak informuje szpital, rozstawiony namiot służy do rozdzielenia dróg przyjęcia do szpitala dla osób z objawami choroby zakaźnej. Zastosowane przez szpital działania są prewencyjne i mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

Wcześniej, bo już 4 marca taka polowa izba przyjęć powstała przy szpitalu przy ul. Batorego. - Rozstawione są nasze trzy namioty z ogrzewaniem oraz oświetleniem, a także kontener. W momencie konieczności przyjęcia dużej ilości chorych autobus z nimi mógłby dojechać przez parking od ul. Czerwonego Krzyża - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Strażackie namioty nie są jeszcze używane, ale w razie potrzeby mogą posłużyć szpitalowi jako zaplecze logistyczne. - Pierwszy namiot, w razie potrzeby może posłużyć za poczekalnię, drugi jako punkt segregacji pacjentów przez lekarza na osoby niewykazujące niebezpiecznych symptomów i kwalifikujących się do kwarantanny oraz tych z niebezpiecznymi objawami, a trzeci namiot jako punkt oczekiwania pacjentów z objawami zarażenia na ulokowanie ich na wałbrzyskim oddziale zakaźnym lub przewiezienie do innych oddziałów szpitalnych - wyjaśnia Kwiatkowski. 
Dotychczas nie było potrzeby użycia tych dodatkowych przyszpitalnych punktów.

Polecamy też:
Koronawirus: Zarażony lekarz. Kwarantanna na pogotowiu w Wałbrzychu

fot. JK
ELW