Z mapy miasta znika kolejna kamienica w dzielnicy Sobięcin.

Prace rozbiórkowe budynku przy ul. 1 Maja - 116 prowadzone są przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. Budynek od miesięcy nie był zamieszkały, należy on do przeznaczonego do wyburzenia ciągu kamienic sąsiadujących z planowanym do przebudowy skrzyżowaniem z ul. II Armii. Wcześniej, w czerwcu, z mapy dzielnicy znikł sąsiedni budynek - nr 118.
Po demontażu pokrycia dachowego sukcesywnie rozbierany jest dach budynku. Prace prowadzone są powoli z uwagi na sąsiedztwo budynku z ruchliwą ulicą. W tym rejonie do rozbiórki przeznaczona jest też kamienica 1 Maja 114 i ciąg komórek, a także sąsiadujący z Zakładem Aktywności Zawodowej gmach II Armii nr 9.


Co oczekuje na wyburzenie?
Wciąż na wyburzenia oczekuje też część dolnej części Sobięcina zwana Palestyną. W najbliższych latach do rozbiórki trafią najbardziej zrujnowane kamienice przy ul. Św. Barbary, Średniej i Wschodniej. Przeciąga się kwestia wyburzenia dwóch pierwszych kamienic - przy ulicy św. Barbary 7 oraz Średniej 13. Jednocześnie trwają też przygotowania do kolejnych wyburzeń w tym regionie.

W ostatnich miesiącach do rozbiórki poszedł ciąg budynków i warsztatów przy ul. Kilińskiego w Śródmieściu, co wiąże się z planami rozbudowy parkingu przy ul. Rycerskiej. W związku z nią planowane jest wyburzenie budynku ul. Limanowskiego 11 oraz ciągu garaży i archiwum Urzędy Pracy przy tejże ulicy.
Na potrzeby przebudowy ul. Wrocławskiej i Lelewela konieczne było wyburzenie budynku przy ul. Wrocławskiej 131. Na kolejne lata planowane są też dalsze wyburzenia niezbędne do budowy Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha.Przeczytaj też:
CO WYBURZĄ NA POTRZEBY BUDOWY OBWODNICY?

SEZON NA WYBURZENIA - CO ZNIKNIE Z MAPY?
WYBURZANIE I UTRUDNIENIA NA WROCŁAWSKIEJ
WYBURZAJĄ PRZED REMONTEM LELEWELA I DE GAULLE'A [FOTO]

PALESTYNA - WKRÓTCE PIERWSZE WYBURZENIA
PALESTYNA DO WYBURZENIA I NIE TYLKO

NA GRUZACH PALESTYNY ODPOCZNIEMY
WYBURZENIE KOŚCIUSZKI 7A


WYBURZANIE BYŁEJ FABRYKI PORCELANY WAŁBRZYCH (ZDJĘCIA)
PORCELANA WAŁBRZYCH - JEDNO MORZE GRUZÓW (FOTO)

PORCELANA WAŁBRZYCH - CO ZOSTAŁO PO WYBURZENIU? [FOTO]

Elżbieta Węgrzyn