Data wydarzenia: 08.12.2017 10:00 - 09.12.2017 18:00
Miejsce wydarzenia: Wałbrzych - Rynek

Po krótkiej przerwie Jarmark Świąteczny wraca na wałbrzyski Rynek. Jednak tu już nie będzie ten sam jarmark co kiedyś. Ten stworzą "wałbrzyszanie dla wałbrzyszan" :). Poznajcie szczegóły.

Więcej chętnych niż miejsc

- To wydarzenie świąteczne jest pomysłem zainicjowane przez dziewczyny z mojego biura, które po sukcesie świąt  ulic rewitalizowanych dzielnic przygotowywanych w partnerstwach lokalnych dostrzegły, że jest wielka potrzeba współpracy i wspólnego organizowania tego typu wydarzeń, spotkań dla mieszkańców i animacji, w które włączają się społecznie nasi lokalni partnerzy - mówi Justyna Pichowicz kierownik Biura Biuro ds. Rewitalizacji Miasta.

Po zakończeniu cyklu świąt ulic i spacerów rewitalizacyjnych chciano podtrzymać wolę współpracy i kontynuować działania społeczne, a także podsumować dotychczasowe działania, do tego biuro rewitalizacji wiedziało też, że wałbrzyski jarmark świąteczny na Rynku nie był planowany w dawnej formule, dlatego zdecydowano się na dwudniową imprezę organizowaną przez wałbrzyszan dla wałbrzyszan.  - Przejęłyśmy inicjatywę i we współpracy z biurem promocji postanowiłyśmy zorganizować jarmark w nowej formule z zaangażowaniem samych mieszkańców. Postawiłyśmy głównie na nasze otoczenie i choć nie ogłaszałyśmy się i dysponujemy ograniczoną powierzchnią, to i tak mamy więcej chętnych niż miejsca wystawienniczego - dodaje Pichowicz.Jakie atrakcje?

Jarmark Świąteczny zaplanowany na 8 i 9 grudnia ma na Rynku skupić nie tylko rękodzielników, ale również tych, którzy proponują świąteczne smakołyki. Nie zabraknie gastronomii i dobrych napitków serwowanych na stanowiskach zarezerwowanych przez lokalną gastronomię. - Będzie kilka domków z gastronomią, jeden wystawca zapowiedział fontannę czekoladową, nie zabraknie barszczyku, zupy grzybowej, pierogów z Pierogowej Chaty, grilla, gofrów, pierników wypiekanych przez siostry niepokalanki z Sobięcina, swoje prace na sprzedaż wystawią uczestnicy wałbrzyskich warsztatów terapii zajęciowej. Wystawcy będą pochodzić z miasta i regionu - wyliczają organizatorzy.

Jarmarkowi towarzyszyć będą prezentacje artystyczne szkół wałbrzyskich. Swoje miejsca wystawiennicze mieć będą też miejskie instytucje jak Biblioteka pod Atlantami, Galeria BWA, Muzeum Porcelany, Stara Kopalnia oraz Teatr Lalki i Aktora. Podczas jarmarku będzie można obejrzeć przedstawienia jasełkowe.

Miejska choinka podczas imprezy zostanie uroczyście iluminowana. Razem z prezydentem włączy ją mały wałbrzyszanin, który wygra konkurs na najładniejszy świąteczny wierszyk.


Elżbieta Węgrzyn