Data wydarzenia: 07.12.2018 10:00 - 09.12.2018 19:00
Miejsce wydarzenia: Wałbrzych - szczegóły w treści

Już wkrótce na wałbrzyskim Rynku staną drewniane budki ze świątecznymi pysznościami i wyrobami rękodzielniczymi. Bez tandety, oryginalnie i z pomysłem... Będzie też miejsce pod jemiołą na całusa i dla tych, co chcą się pogodzić. Oto plan świątecznych wydarzeń w Wałbrzychu!

- Mamy już nawet listę osób, które powinny odwiedzić Przystań pod Jemiołą, która powstanie na czas wałbrzyskiego Jarmarku Świątecznego - mówi z uśmiechem Katarzyna Wojnicka z Biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzych.
Jednak sprawa jest poważna, a pocałunków i możliwości pogodzenia się w świątecznych okolicznościach nigdy za dużo! - Zgodnie z tradycją w święta jemioła jest takim miejscem, gdzie zakochani się całują, a zwaśnieni mogą się pogodzić. Jedna z ławeczek na Rynku zyska specjalną jemiołową oprawę - zaznacza pani Katarzyna koordynująca i dopinająca organizację wałbrzyskiego jarmarku.
Organizatorzy tegorocznego jarmarku zaprosili do współpracy rękodzielników, cukierników oraz branżę gastronomiczną. Do udziału zgłosiły się też gospodarstwa pasieczne i twórcy oryginalnych wyrobów i ozdób świątecznych. Tandety nie będzie - zapewniają organizatorzy.
- Mamy jeszcze więcej jarmarkowych domków, jeszcze więcej świątecznych przysmaków, jeszcze więcej atrakcji! Tegoroczny Jarmark Świąteczny zapowiada się fantastycznie! - zapowiadają organizatorzy tego wydarzenia z Biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzych. 

Od 7 do 9 grudnia na wałbrzyskim Rynku będzie można kupić oryginalne prezenty i choinkowe ozdoby oraz posmakować świąteczne frykasy. W tym roku na Rynku stanie 16 domków handlowych. Niektórzy wystawcy pojawią się po raz pierwszy, wystawcy znani i lubiani również będą z nami. W sprzedaży oferta wyłącznie związana z tematyką świąteczną, rękodzieło oraz stoiska gastronomiczne. Podczas Jarmarku będzie można również krzepić się pierogami oraz innymi świątecznymi przysmakami, a także grzanym winem i piwem.

Jarmark będzie otwarty od piątku, 7 grudnia, do niedzieli, 9 grudnia, między godz. 10.00 a 19.00. W godz. 14.00 a 18.00 na odwiedzających czeka program artystyczny ze świątecznymi motywami przewodnimi.


ŚWIĘTA W WAŁBRZYCHU

7 – 9 grudnia, od 10.00 – 19.00
- świąteczne stragany – ekologiczne produkty spożywcze, pierniki, lokalne rękodzieło, oryginalne prezenty i dekoracje bożonarodzeniowe, stoiska gastronomiczne

godz. 16.00 -  spotkanie ze św. Mikołajem i rozświetlenie choinki
- wspólne kolędowanie i muzykowanie
- występy, konkursy z nagrodami, przejażdżka na kucykach i inne atrakcje dla dzieci
- świąteczna fotobudka, wystawa bombek świątecznych
- Przystań pod Jemiołą - miejsce, gdzie wg tradycji, zakochani się całują, a skłóceni godzą
- pokaz Grupy Ognia IMPULS
- koncert Kapeli Góralskiej JANICKI
- występ Zespołu Pieśni i Tańca WAŁBRZYCH

12 grudnia, godz. 18.00 Stara Kopalnia
Kolędy i pastorałki Artystów Piwnicy Pod Baranami
15 grudnia, Bożonarodzeniowe Warsztaty Rękodzieła w WOK

20 grudnia, Rynek, Wigilia Miejska

Organizator: Gmina Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury
Partnerzy: Biblioteka pod Atlantami, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki, Stado Ogierów „Książ”, MZUK  Sp. z o.o., Nadleśnictwo Wałbrzych, ZDKiUM, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Filharmonia Sudecka.

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn