Spotkasz je w komunikacji miejskiej, placówkach handlowych...

Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w dalszym ciągu kontrolują placówki handlowe i sprawdzają, czy pracownicy oraz sami klienci stosują się do przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce. W związku z bardzo dużą ilością zakażeń koronawirusem Covid-19 policjanci bacznie przyglądają się również, czy osoby przemieszczające się pojazdami komunikacji zbiorowej, zachowują zasady bezpieczeństwa i stosują podczas jazdy maseczki ochronne zakrywające usta i nos.

Policjanci prowadzą szerokie działania również przy współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze nadzorują, czy pracownicy oraz klienci sklepów stosują się do przepisów rozporządzenia podczas pobytu m.in. w placówkach handlowych.

Policyjne patrole sprawdzają jednak także, czy podróżujący w środkach transportu zbiorowego oraz w innych miejscach publicznych respektują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, w tym zachowują odległość od siebie, czy też obowiązkowo zasłaniają usta i nos maseczką.

Pamiętajmy, że działania prowadzone są przez policjantów w trosce o zdrowie mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Chodzi o maksymalnie ograniczenie ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystko w ramach służby społeczeństwu. Jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.


Przeczytaj też:
Koronawirus Wałbrzych: W szpitalu 99% łóżek covidowych zajętych [AKTUALIZACJA]
Od 15 grudnia nowe ograniczenia, obowiązek szczepień dla 3 grup


KMP Wałbrzych
red.