Mimo wielu apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, takich przypadków nie brak w Wałbrzychu, jak i w regionie...

Pijany na Nowym Mieście

Policjanci drugiego komisariatu 6 lutego około godziny 17:45 zauważyli wyjeżdżającego samochodem osobowym z ul. Paderewskiego mężczyznę, którego zachowanie na drodze wskazywało, iż może być nietrzeźwy. Podczas przeprowadzonej przez funkcjonariuszy kontroli drogowej, badanie na zawartość alkoholu wykazało u 44-letniego wrocławianina 2,69 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego we Wrocławiu miał wydany dożywotni zakaz do kierowania pojazdami.

44-letni kierujący stanie po raz kolejny przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Jego samochód po wykonanych na miejscu zdarzenia czynnościach trafił na parking strzeżony.


Pijani i nietrzeźwi w regionie

Na podwójnym gazie za kierownicę siadł też 49-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który rano w Nowej Rudzie kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierujący ma 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za to karnie.

Do podobnego zdarzenia doszło również w ostatnich dniach na terenie gminy Radków. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Kłodzka zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kierował samochodem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Policja przypomina jedną z najważniejszych zasad. Piłeś! Nie wsiadaj „za kółko”!

Czytaj też:
WIDZIAŁ LATARNIĘ NIE TAM, GDZIE BYŁA?
BOGUSZÓW-GORCE: CHCIAŁ ZAPARKOWAĆ, ALE NIE TRAFIŁ
ŚRÓDMIEŚCIE I NIE TYLKO: JAK PIJANI W WAŁBRZYCHU ROZRABIALI

POLICJA: TYLKO KONIE BYŁY TRZEŹWE
JEDLINA-ZDRÓJ: ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO W SZTOK KIEROWCĘ
POLICJA WAŁBRZYCH: O SIEDMIU TAKICH, CO JEŹDZILI ZYGZAKIEM
WAŁBRZYCH: PIJANY KIEROWCA STARANOWAŁ SALON SAMOCHODOWY
SZCZAWNO-ZDRÓJ: JECHAŁ PIJANY, PO KOLEI ROZBIJAŁ SAMOCHODY (FOTO)
POLICJA: UCIECZKA GÓRALA I TRZY POTŁUCZONE SAMOCHODY
ŚRÓDMIEŚCIE: PO PIJANEMU SKASOWAŁ LATARNIĘ


oprac. i fot. ELW