Ostatnie dni nie rozpieszczały nas optymizmem, nie tylko z uwagi na niepokojące wieści, ale i pogodę. Sprawdziliśmy, czy aura będzie dla nas łaskawa w najbliższe dni... i wszystko wygląda na to, że jest szansa na złotą jesień :)

W niedzielne przedpołudnie, 18 października, ma wreszcie być nad Wałbrzychem bezchmurnie choć chłodno (do 8 st. C). Po południu i w nocy ma ponownie się zachmurzyć i przelotnie padać, ale już w poniedziałek - 19 października 2020 - więcej przejaśnień i mniej deszczu. Podobnie we wtorek.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla wielbicieli złotej jesieni, grzybiarzy i meteopatów. W kolejnych dniach tygodnia 19 - 25 października - temperatura w dzień ma rosnąć, a amplituda opadów maleć. W piątek, 23 października słupek rtęci może osiągnąć nawet osiemnastą kreskę! Zatem czeka nas ciepły i suchszy tydzień... Będzie wreszcie można wyjść na spacer i schować parasol.

W sobotę, 24 października znowu popada, ale nadal będzie ciepło. Prognozy długoterminowe mówią o w miarę ciepłym ostatnim tygodniu października, w którym będzie trochę deszczu i słońca, ale przede wszystkim będzie ciepło - 11 - 14 st. C w dzień i bez przymrozków w nocy. Deszczowy ma niestety być początek listopada...

Inne miejsca, gdzie warto dziś pospacerować nie tylko jesienią:
Park Szwedzki: odpoczynek wśród zieleni w sercu uzdrowiska [FOTO]
Wałbrzych: Park Sobieskiego i Harcówka we wczesnej jesieni [ZDJĘCIA]
Jezioro Bystrzyckie - złotej jesieni czar (ZDJĘCIA)
Lubiechów – tu wciąż złota polska jesień. I pociągi... (FOTO)
Jezioro Bystrzyckie: zapora użyteczna i fotogeniczna (ZDJĘCIA)
Książ i Szczawno-Zdrój: idealny pomysł na jesienny spacer (FOTO)

ANDRZEJÓWKA: KOLOROWE URODZINY

WIELKA SOWA - W NASZYM REGIONIE WYŻEJ SIĘ NIE DA (FOTO)
TAK WIDAĆ WAŁBRZYCH I CHEŁMIEC Z ANIELSKIEJ GÓRY (FOTO)

JEDLINA-ZDRÓJ: ZACZYNA ROBIĆ SIĘ ZŁOTO (FOTO)


oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn