Podczas dwóch deszczowych dni kierowcy zdają się nie dostrzegać trudnych warunków na drodze, co widać w statystykach wypadków. Wczoraj poza zdarzeniem na Piastów Śl. były dwa wypadki na ul. Sikorskiego, a dziś w Jedlinie-Zdroju dachowanie... Oto szczegóły. Zobaczcie zdjęcia z dziś.

Jedlina-Zdrój - dachowanie

- Kierujący pojazdem marki Seat mieszkaniec Głuszycy w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał do rowu i jego samochód przewrócił się i zatrzymał na dachu - wyjaśnia Marcin Świeży, oficer prasowy KM Policji w Wałbrzychu. Do zdarzenia doszło dziś, 4 sierpnia po godz. 10 na ul. Noworudzkiej w Jedlinie-Zdroju. Mężczyzna zniszczył samochód, a od policji otrzymał mandat 300 zł i 6 punktów karnych. Zatrzymano też dowód rejestracyjny pojazdu.
To tylko jeden z wielu w ostatnich dniach przykładów szarżowania w trudnych warunkach atmosferycznych... 
Feralny dzień na drogach

Do poważnego wypadku i kolizji doszło 3 sierpnia na DK 35 na wysokości skrzyżowania z Piastów Śląskich - Wałbrzych: 5 samochodów rozbitych przy Piastów Śląskich - AKTUALIZACJA [FOTO], ale tego samego dnia dwukrotnie służby ratowały też uczestników wypadków na ul. Sikorskiego. 
Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godz. 8.30 na ul. Sikorskiego - przy skrzyżowaniu z ul. Moniuszki. - Na miejscu zastano samochód marki Smart z rozbitym przodem oraz Forda Ka z rozbitym prawym bokiem. Kierująca Smartem kobieta źle się czuła i udzielono jej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu Zastępu Ratownictwa Medycznego - wyjaśnia Robert Strojny z KM PSP w Wałbrzychu. Strażacy wysłali na miejsce wóz techniczny i pierwszego wyjazdu, a także wóz dowódczy. Po niespełna dwóch kwadransach akcji powrócili do bazy. Młodą kobietę zabrało pogotowie. 
Strażacy wrócili na ul. Sikorskiego przed godz. 13, tym razem do zdarzenia drogowego doszło na tej drodze bliżej Podgórza. - Auto marki Citroen wpadło w poślizg i uderzyło w latarnię uliczną. Na miejsce wezwana została karetka oraz Pogotowie Energetyczne - mówi Strojny. Mężczyzną zajęli się medycy, a przewodami leżącej na drodze latarni energetycy. Mężczyznę ZRM zabrał do szpitala.

Służby apelują o rozwagę i proszą kierowców o zdjęcie nogi z gazu. "Ciężka noga", jak pokazują powyższe przypadki, skutkuje obrażeniami oraz stratami finansowymi.  

Ostatnio na naszych drogach:
Wałbrzych: 5 samochodów rozbitych przy Piastów Śląskich - AKTUALIZACJA [FOTO]
Piaskowa Góra: znów wypadek, uważajmy na drogach! (FOTO)
JEDLINA-ZDRÓJ: UTRUDNIENIA PRZEZ WYPADEK NA UL. NOWORUDZKIEJ (FOTO)
Wałbrzych region: Trudne warunki na drogach, uważajcie! [FOTO]
WAŁBRZYCH: TRZY AUTA ROZBITE NA UL. ŻEROMSKIEGO (FOTO)
Wałbrzych: Ul. Uczniowska - pijany kierowca, pożar, a w rowie samochód [FOTO]
Zderzenie ciężarówki i auta dostawczego na ul. Noworudzkiej [ZDJĘCIA]


ELW
fot. JK