Trzy poważne zdarzenia drogowe wydarzyły się w ten weekend na naszych drogach. Doszło do zderzenia czołowego na ul. Strzegomskiej, dachowania w Boguszowie i zderzenia dwóch aut na ul. Wieniawskiego, w jednym z nich podróżowali rodzice z pięciorgiem dzieci.


- 1 grudnia o godz. 19.41 mieliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Kamieniogórskiej. Na miejscu było OSP Boguszów i dwa zastępy od nas z Wałbrzycha - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Na miejscu, pomiędzy Boguszowem a Gorcami strażacy zastali Fiata Punto leżącego na boku poza drogą. - 18-letni kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach przed naszym przybyciem. Świadek zdarzenia odłączył instalację pojazdu - zaznacza Kwiatkowski. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kierowcy wsparcia do czasu przyjazdu pogotowia i usunęli resztki pokolizyjne z pasa jezdni. Kierowca trafił do szpitala.


fot. OSP Boguszów
W sobotę, 30 listopada od godz. 8.15 strażacy pracowali na ul. Strzegomskiej, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodów Audi i BMW. - Istniała konieczność wykonania dostępu za pomocą sprzętu hydraulicznego do uwięzionego w pojeździe kierowcy Audi - zaznacza oficer prasowy. Szczęśliwy przypadek sprawił, że kierowcy mieli wsparcie jeszcze przed przyjazdem straży, ponieważ na miejsce zdarzenia przyjechał przed ratownikami strażak z wałbrzyskiej PSP. Udzielił on pomocy poszkodowanym przed przyjazdem kolegów ze specjalistycznym sprzętem. Istniała konieczność m.in. odłączenia butli z gazem z jednego z pojazdów. Obaj kierowcy trafili do szpitala.
Więcej o wypadku pisaliśmy: Wałbrzych: Czołówka na ul. Strzegomskiej. 2 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]


fot. JK

I jeszcze zdarzenie na ul. Wieniawskiego, do którego doszło 30 listopada po godz. 14. - Kolizja Mini Coopera i Forda. Jedna osoba została ranna - to kierowca, matka podróżująca jednym z pojazdów razem z mężem i pięciorgiem dzieci - wylicza nasz rozmówca. Strażacy udzielili pomocy i zabezpieczyli wycieki z rozbitych samochodów. Kobietę zabrało pogotowie, a podróżujący z nią mężczyzna zajął się dziećmi.  
PIASKOWA GÓRA: ZDARZENIE DROGOWE Z ALFĄ ROMEO
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ZDERZENIE SAMOCHODÓW NA UL. SZCZAWIEŃSKIEJ
WAŁBRZYCH: ŚCIĘTA LATARNIA, AUTO W ROWIE I AUTO SKRADZIONE
WAŁBRZYCH: 48-LATEK PRZYGNIECIONY PRZEZ SAMOCHÓD
WAŁBRZYCH I REGION: KOLIZJA, DACHOWANIE I UDERZENIE W DRZEWO
STARY ZDRÓJ: WJECHAŁ W AUTOBUS MIEJSKI, SĄ POSZKODOWANI (FOTO)
WAŁBRZYCH: DWA POWAŻNE WYPADKI - ZDERZENIA TRZECH AUT (AKTUALIZACJA)

WYPADEK MOTOROWERZYSTY I W REGIONIE TEŻ KOLIZJA [FOTO]

POLICJA: ZDERZENIE Z KARETKĄ POGOTOWIA (FOTO)
WAŁBRZYCH: NOCNA KRAKSA NA UL. UCZNIOWSKIEJ (FOTO)
STARY ZDRÓJ: BARDZO BLISKIE SPOTKANIE Z AUTOBUSEM (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: GNAŁ Z DZIEWCZYNĄ AUTEM I DACHOWAŁ (FOTO)
KOLEJNY WYPADEK I WYJĄTKOWA AKCJA POLICJI [FOTO]
POLICJA: WYPADKI, W TYM ŚMIERTELNY - I CO POTRAFIĄ PIJANI? (FOTO)
WAŁBRZYCH, REGION: KOSZMARNY DZIEŃ NA DROGACH (FOTO)


Elżbieta Węgrzyn
Foto: JK, użyczone: OSP Boguszów-Gorce