Spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Sp. z o.o. ogłosiła nabór ofert na dzierżawę Domu Turysty Harcówka w Wałbrzychu. Dotychczasowy dzierżawca po dwuletnich staraniach o przywrócenie obiektowi świetności rozważa dalszą współpracę z właścicielem. Co dalej z kultowym miejscem spotkań w sercu Wałbrzycha?

Nowy najemca poszukiwany

Do 29 listopada właściciel obiektu czeka na oferty zainteresowanych dzierżawieniem Domu Turysty PTTK Harcówka w Wałbrzychu. Oferty mają zawierać proponowaną kwotę miesięcznego czynszu, plan marketingowy dla obiektu, program inwestycyjno-remontowy wraz z potwierdzeniem posiadanych środków na realizację, a także dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej w oparciu o obiekty gastronomiczne lub turystyczne w ostatnich 2 latach. Chętny powinien też wpłacić wymagane wadium. - Rozstrzygnięcie nastąpi w dniu 2 grudnia 2019 roku. Zarząd Spółki zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferenta oraz unieważnienia naboru  bez podania przyczyn - wyjaśnia na swojej stronie właściciel - Spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Sp. z o.o.
Dotychczasowy najemca obiektu nie chce obecnie wypowiadać się na temat przyszłości Harcówki. Pani Magda zainwestowała w to wyjątkowe miejsce dużo serca, a także niemałe środki finansowe. Od uzgodnień i decyzji podjętych w najbliższych tygodniach zależeć będzie czy i w jakim zakresie kontynuowany będzie remont Harcówki.


Wiele pracy i serca


Na początku 2018 roku rozpoczęły się prace remontowe w ponad stuletnim gmachu niepowtarzalnego schroniska w centrum Wałbrzycha. Jego dzierżawca Magda Lech, wspierana przez właściciela - Zarząd Sudeckich Hoteli i Schronisk PTTK Sp. z o.o. z Jeleniej Góry, wykonywała prace remontowe w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.
Nowy dzierżawca podjął się stopniowej rewitalizacji Harcówki i uruchomienia w niej początkowo ogrodu i tarasu oraz parteru, gdzie mieści się część gastronomiczna i węzeł sanitarny. Ostatecznie późną wiosną oddano do dyspozycji gości ogród, a 15 września 2018 roku goście przyjmowani są na parterze, czyli w sali restauracyjnej i barze. Korzystają oni też z zaplecza sanitarnego, ogrodu i tarasu.
W ostatnich dwóch latach poza działaniami na parterze budynku wykonano prace na tarasie, zmieniono starą stolarkę okienną oraz zmieniono pokrycie jednej ściany budynku. Do wymiany zostały pokrycia kolejnych ścian, dach, a także górne kondygnacje, gdzie mieściły się niegdyś pokoje gościnne.   


O remoncie i związanym z nim nadziejami pisaliśmy
HARCÓWKA OFICJALNIE WRÓCIŁA DO ŻYCIA [FOTO]

WAŁBRZYCH: HARCÓWKA: TRWA ODLICZANIE DO OTWARCIA (FOTO)
WAŁBRZYCH: HARCÓWKA - NOWA ELEWACJA, OTWARCIE Z POŚLIZGIEM [FOTO]
WAŁBRZYCH: HARCÓWKA - REMONT TRWA. KIEDY OTWARCIE? [FOTO]

WAŁBRZYSKA HARCÓWKA I DOM TURYSTY SZCZAWNO Z NOWYMI DZIERŻAWCAMI
POJAWIĄ SIĘ NOWE ZABYTKI


oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn