12 czerwca Wałbrzych odwiedzili przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej Wojska Polskiego. Poszukują oni dogodnego miejsca do stacjonowania w naszym mieście, jedną z rekomendowanych lokalizacji jest były wałbrzyski Areszt Śledczy. Czy to już postanowione, że w mieście będą mieć bazę i czy powstały już rozstrzygnięcia?

Wałbrzych podobnie jak inne miasta w regionie, w tym Świdnica, Kamienna Góra i Kłodzko zabiega o możliwość umieszczenia na swoim terenie batalionu WOT w sile 85 żołnierzy. Ostatnio pisaliśmy, że były przymiarki do umieszczenia mundurowych na terenie zabytkowego poszkolnego kompleksu na ul. Kombatantów, jednak ostatecznie Urząd Marszałkowski znalazł na obiekt prywatnego właściciela (więcej na: WAŁBRZYCH CHCE U SIEBIE ŻOŁNIERZY. JEST POMYSŁ, GDZIE ICH UMIEŚCIĆ)

Wczoraj, 12 czerwca, prezydent Roman Szełemej spotkał się z przedstawicielami sił zbrojnych by omówić z nimi możliwe lokalizacje na bazę WOT. - Zachęcam do zlokalizowania jednostki w naszym mieście, jedną z proponowanych lokalizacji jest były wałbrzyski Areszt Śledczy - zaznacza Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Jak udało nam się ustalić, podczas wczorajszego spotkania omawiane były też inne potencjalne tereny i obiekty na terenie Wałbrzycha, w których mógłby stacjonować batalion Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych RP. - Planowane są dalsze rozmowy do osiągnięcia kompromisu satysfakcjonującego obie strony. W chwili obecnej nie padła żadna deklaracja, ani decyzja nie zapadła. Będziemy dalej wspólnie pracować nad znalezieniem obiektu, który będzie spełniał wymagania Wojsk Obrony Terytorialnej - mówi Arkadiusz Grudzień,
rzecznik prasowy UM w Wałbrzychu.
Zaawansowanie prac świadczy o tym, że wojskowi są skłonni wybrać nasze miasto na swoją lokalną bazę, teraz pozostała już tylko kwestia wybrania dobrej na nią lokalizacji. Zdaniem władz Wałbrzycha ich wsparcie w przypadkach wystąpienia klęsk żywiołowych byłoby nieocenione.

Przeczytaj koniecznie:
WAŁBRZYCH CHCE U SIEBIE ŻOŁNIERZY. JEST POMYSŁ, GDZIE ICH UMIEŚCIĆ

Zobacz też:
CO Z BYŁYM ARESZTEM ŚLEDCZYM W WAŁBRZYCHU?
ARESZT ŚLEDCZY W WAŁBRZYCHU DO LIKWIDACJI
SKAZANI BĘDĄ PORZĄDKOWAĆ WAŁBRZYCHElżbieta Węgrzyn