Film, pt. Ciemno, prawie noc - na podstawie prozy Joanny Bator powstaje w Wałbrzychu. 28 listopada filmowcy nagrywali na ul. Pocztowej na Starym Zdroju.

- Kilka dni temu rozpoczęliśmy zdjęcia, film kręcony jest w większości w Wałbrzychu i okolicach, gdzie dzieje się akcja książki. Pani Joanna Bator nie będzie grała w filmie, wystąpi jedynie na spotkaniu z dziennikarzami - wyjaśnia Monika Klepacz, przedstawicielka producenta filmu.
Wczoraj, 28 listopada, na wałbrzyskim Starym Zdroju kręcono jedno z ujęć, na przełomie listopada i grudnia planowane są zdjęcia na wałbrzyskim Lubiechowie, na dolnym Sobięcinie (Palestyna) i w Osówce. Poza Wałbrzychem filmowcy zawitają też w Świebodzicach i Łężycach Górnych. Zdjęcia mają zostać zakończone wiosną 2018.

Na spotkaniu z dziennikarzami, zaplanowanym na początek grudnia w Świebodzicach obecny ma być reżyser, a także Joanna Bator - autorka książki i obsada aktorska, m.in. odtwórczyni głównej roli - Magdalena Cielecka oraz Jerzy Trela. Zaplanowano też próby kaskaderskie.

Przypominamy, że w filmie występują wyłonieni w castingach mieszkańcy naszego regionu. Grają główne role dziecięce, a także występują w epizodach i jako statyści.

O planowanej produkcji filmowej pisaliśmy:
FILM - CIEMNO, PRAWIE NOC - ZDJĘCIA WŁAŚNIE RUSZYŁY
CZY ZAGRAJĄ W NOWYM FILMIE WEDŁUG POWIEŚCI JOANNY BATOR?
WAŁBRZYCH: POTRZEBNI DOROŚLI I DZIECIĘCY STATYŚCI DO FILMU
LAWINA ZGŁOSZEŃ DO FILMU - CIEMNO, PRAWIE NOC
WAŁBRZYCH I WAŁBRZYSZANIE W FILMIE CIEMNO, PRAWIE NOC?
Elżbieta Węgrzyn
fot. użyczone przez czytelnika