Wałbrzyska Policja we współpracy z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działają intensywnie, by ustalić sprawcę wczorajszego fałszywego alarmu bombowego w Galerii Victoria. Co grozi takiemu "wesołkowi"?

- Prowadzimy intensywne czynności w sprawie głupiego dowcipu - fałszywego zgłoszenia zagrożenia bombowego w centrum handlowym - i powiadomiliśmy zdarzeniu Wydział do walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu. Osobie odpowiedzialnej za fałszywy alarm bombowy grozi kara pozbawienia wolności 6 - 8 lat, a także pokrycie kosztów akcji, co liczy się w dziesiątkach tysięcy - informuje Magdalena Korościk z KMP w Wałbrzychu.
Przypominamy, że otrzymany 18 października przez e-mail uruchomił lawinę wydarzeń. Policja razem ze strażą pożarną ewakuowała całe centrum handlowe, łącznie ok. 300 klientów i pracowników. Działania kilkunastu zastępów Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Gazowego trwały od południa do ok. 15.30, w tym czasie na kilka kwadransów wstrzymano ruch na ul. 1 Maja (DW 367).
Służby przeszukały centrum handlowe i zabezpieczały obiekt, a także kierowały ruchem. 
W ostatnich miesiącach w Wałbrzychu Policja kilkukrotnie odbierała fałszywe zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego, m.in. w Prokuraturze Rejonowej, jednej z firm w Parku Technologicznym oraz w marketach. 

Przeczytaj też
WAŁBRZYCH: GALERIA VICTORIA - ALARM BOMBOWY [AKTUALIZACJA] I [FOTO]
WAŁBRZYCH: ALARM BOMBOWY W PROKURATURZE REJONOWEJ
ALARM BOMBOWY W PARKU TECHNOLOGICZNYM

WYBUCH W SZCZAWNIE-ZDROJU
USZKODZENIE INSTALACJI GAZOWEJ. ZARZĄDZONO EWAKUACJĘ
ZAGROŻENIE RADIOAKTYWNE POD WAŁBRZYCHEM?


Elżbieta Węgrzyn