Data wydarzenia: 24.05.2019 09:00 - 26.05.2019 12:00
Miejsce wydarzenia: podane w treści

Niezwykła akcja jest planowana wiosną tego roku podczas Dni Wałbrzycha - grupa biegaczy w morderczym tempie pokona dystans pomiędzy naszym miastem i Kołobrzegiem. 500 kilometrów, 50 godzin i - bardzo szczytny cel!


„Biegające Anioły Hospicjum” - 500 km w 50 godzin równa się 50 000 zł. To akcja z przesłaniem: "Żyjąc - zwolnij, biegnąc - pędź - myśl o innych - byle wytrwale" organizowana przez Klub Fit24 oraz TEM - Grupa Biegowa Wawrzyn dla wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na Piaskowej Górze. Planowany termin startu: 24 maja 2019. Trasa: Wałbrzych: Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki - Kołobrzeg: Latarnia Morska. Cel akcji: dotacja na rzecz osób objętych pomocą z ramienia Hospicjum, chorych i ich rodzin za życia i po śmierci pacjenta. Organizatorom udało się zdobyć wsparcie Marcina Świerca, Mistrza Polski w biegach górskich i zwycięzcy ultramaratonu Sur les Traces des Ducs de Savoie we Francji w sierpniu 2018 roku.

Planowany termin startu: 24.05.2019, godz. 9.00 Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki.

Trasa (24.05.2019- 26.05.2019):

Wałbrzych: Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki - Kołobrzeg: Latarnia Morska

  1. Wałbrzych – Strzegom

  2. Strzegom Lubin (czas dotarcia do Lubina ok. 17.00 – 17.30)

  3. Lubin – Wolsztyn

  4. Wolsztyn – Gorzów Wielkopolski (czas dotarcia do Gorzowa - 25 maj godz. 17:00)

  5. Gorzów Wielkopolski – Kołobrzeg, latarnia morska (czas dotarcia do Kołobrzegu 26 maj ok. godz. 12:00)- Nasza dziesięcio- dwunastoosobowa sztafeta wyruszy 24 maja spod Starej Kopalni, gdzie w tym czasie będą odbywać się Dni Wałbrzycha i pobiegniemy prosto pod latarnię morską w Kołobrzegu. Dajemy sobie na te 500 kilometrów 50 godzin. Zmiany będą co 10 kilometrów, w drodze będą eskortować nas dwa rowery i minimum dwa auta. Lecimy bez żadnych przerw. Trasę podamy wkrótce  - mówią organizatorzy biegu, Piotr Kowzan, Krzysztof Grajek i Łukasz Wawrzyniak. - Inicjatywa sama z siebie jest niesamowita, a fakt, że będę mógł uczestniczyć w samym jej centrum - najnormalniej w świecie mnie wzrusza! To niesamowite uczucie móc wesprzeć wałbrzyskie hospicjum i to właśnie w taki sposób! - dodaje główny organizator Piotr Kowzan.Wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II od lat realizuje szczytną ideę niesienia kompleksowej, profesjonalnej opieki i wsparcia osób, rodzin i społeczności dotkniętych problemem choroby, śmierci bliskich oraz innymi sferami rujnującymi funkcjonowanie rodzin.

- Nasze Hospicjum to nie tylko stacjonarna opieka nad nieuleczalnie chorymi, którym jesteśmy w stanie zaproponować tylko, a może aż - spokój, uśmierzenie bólu, niezbędne leki, wsparcie fizyczne, psychologiczne i duchowe w procesie zmierzającym do śmierci. To dzięki takim miejscom, jak Wałbrzyskie Hospicjum, osoby nieuleczalnie chore zachowują spokój, wiedząc, że ich rodziny nie są finansowo obciążone opieką, że mogą przy pozostaniu blisko chorego mieć także czas na zadbanie o swój psychiczny świat, który już nigdy nie będzie taki sam - mówią pracownicy hospicjum. Jednym z fundamentalnych celów placówki jest kompleksowe wsparcie całej rodziny, począwszy od samej diagnozy, poprzez proces zmagania się z chorobą, odchodzenia. Gdy gaśnie jedno życie, pomoc rodzinie, a przede wszystkim dzieciom, nie ustaje. Do momentu, gdy staną się na tyle silne i samodzielne, by wyposażone w przeświadczenie o posiadaniu wsparcia, własnej skuteczności i sprawstwa wyruszą w dalszą życiową podroż.

- Do tego czasu mogą liczyć na nasze hospicjum, mogą być pewni, że ktoś zadba o ich potrzeby, ale też marzenia, które w miarę możliwości staramy się spełniać. Nasze zaangażowanie, choć wymaga siły, energii i odwagi, stanowi dla nas oczywisty odruch niesienia pomocy i nadziei. Ogrom problemów wymagających natychmiastowych rozwiązań wymaga też nakładów finansowych, których nie mamy zbyt wiele. Wkładamy wysiłek w pozyskanie środków finansowych od różnych osób, firm i instytucji. Organizowanie funduszy odbywa się także poprzez propagowanie rożnego rodzaju akcji i przedsięwzięć, takich jak ”Żonkilowa Kwesta”, bale charytatywne, festyny czy ta obecnie zaplanowana - „Biegające Anioły Hospicjum”, dlatego też zwracamy się z prośbą o jej rozpowszechnienie, tak by jak najwięcej osób mogło w dogodny dla siebie sposób wspomóc nasze wyjątkowe miejsce - apelują pracownicy hospicjum.Tak naprawdę każdy z Was może zostać Biegającym Aniołem Hospicjum bez startowania w rekordowo długim biegu. Wystarczy wesprzeć dowolną wpłatą placówkę lub przekazać tę informację dalej. Możecie dorzucić swoją cegiełkę dla Wałbrzyskiego Hospicjum - oto link do zrzutki: 

https://zrzutka.pl/taaj73


Kwestowanie będzie trwać też podczas dni Wałbrzycha (24-26 maj) oraz na trasie biegu, również podczas kilku imprez sportowych poprzedzających bieg.

Trwa też szukanie sponsorów. Do każdego przebiegniętego 10 kilometrowego dystansu organizatorzy szukają Darczyńców, którzy w zamian za reklamę na koszulce osoby biegnącej dane 10km oraz reklamę w mediach społecznościowych, wesprze finansowo naszą akcję. Ze względu na powagę i cel akcji minimalna stawka za każdy przebiegnięty km to 50 zł. Co oznacza wpłatę Darczyńcy na rzecz Hospicjum w wysokości 500 zł.


Całość przekazanych przez darczyńców środków zasili konto wałbrzyskiego Hospicjum.

Akcja przeprowadzana jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja.


Wszelkie informacje dotyczące inicjatywy możecie znaleźć u organizatorów:

Piotr Kazwan. tel: 519 328 845
Łukasz Wawrzyniak. tel: 530 314 806.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: OBDAROWALI PACJENTÓW HOSPICJUM CIEPŁEM I KOSMETYKAMI
NASZE HOSPICJUM MA NOWE, HYBRYDOWE AUTO
WAŁBRZYCH: SZKOŁY I PRZEDSZKOLA SADZIŁY ŻONKILE NADZIEI (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: DZIECI I MŁODZIEŻ Z ŻONKILAMI W HOSPICJUM (FOTO)
TYSIĄC ŻONKILI DLA PACJENTÓW HOSPICJUM
WAŁBRZYCH: KILKADZIESIĄT ANIOŁÓW ZA POMOC DLA HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: OTRZYMALI ANIELSKIE SKRZYDŁA ZA POMOC DLA HOSPICJUM (FOTO)

WAŁBRZYCH: ŻONKILOWA KWESTA PO RAZ DRUGI NA ULICACH! (FOTO)
WAŁBRZYCH: BAWILI SIĘ, ŻEBY WSPOMÓC HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: KSIĄŻĘCA POMOC DLA NASZEGO HOSPICJUM
NIEZWYKŁY KONCERT W STARYCH BOGACZOWICACH (FOTO)
NAGRALI PŁYTĘ Z GWIAZDAMI
PIASKOWA GÓRA: A TO WSZYSTKO DLA HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYSKIE HOSPICJUM PROSI O POMOC DLA DZIECI
PIERWSZA ŻONKILOWA KWESTA NA WAŁBRZYSKIE HOSPICJUM TRWAOpr. MS
Foto: Wikipedia, Magdalena Sakowska