Podczas rozmowy prezydenta Romana Szełemeja z mieszkańcami w środę 12 stycznia 2022 padło pytanie o basen otwarty, na który część wałbrzyszan czeka z utęsknieniem. Jaka była odpowiedź?


Wiosną ubiegłego roku prezydent Roman Szełemej ponowił zapewnienie, że Wałbrzych wybuduje Letni Park Wodny w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 r. miasto podpisało porozumienie z gminą Lubliniec, by rozważyć możliwość wybudowania w tej formie basenu otwartego w Wałbrzychu i krytego w Lublińcu. Pisaliśmy o tym: WAŁBRZYCH: CZY TAK ZNAJDĄ SIĘ PIENIĄDZE NA NOWY BASEN ODKRYTY? Kompleks basenowy miałby powstać do 2025 roku w miejscu obecnego stadionu i kosztować 35 mln zł. Na razie minął rok 2021 i nic się nie wydarzyło.
Co powiedział włodarz na początku roku 2022? Właśnie rusza cykl długich przygotowań.

- Podtrzymuję, że basen odkryty będziemy realizować w takiej kolejności: najpierw zbudujemy, co już się dzieje, nowy stadion na Nowym Mieście, zrealizowaliśmy już częściowo jego pierwszy, mały, ale ważny etap ogrodzenia i zabezpieczenia terenu, teraz przygotowujemy przebudowę sztucznego boiska dla piłkarzy, treningowego oraz skateparku na górnej części i jednocześnie rozbiórkę trybun, bo to jest nieuniknione, z monitorowaniem, z oświetleniem, chcielibyśmy to zrobić w tym roku. W przyszłym roku chcielibyśmy zacząć, bo nie wierzę, żebyśmy to skończyli, przebudowę trybun, bieżni, bo to ma być stadion piłkarsko-lekkoatletyczny. Jak zrealizujemy budowę Nowego Miasta, przenosimy się z ul. Ratuszowej, uwalniamy teren przy Aqua-Zdroju i budujemy basen odkryty - mówił Roman Szełemej. Jednak, zdaniem prezydenta, pandemia może przynieść trwałe zmiany także w sposobie wypoczywania ludzi - mówił o tym, że obecnie już wolą na przykład wyjazdy rowerowe, czy kamperami w małym gronie znajomych niż zatłoczone baseny, co jego zdaniem widać już po wskaźnikach i w kraju i w Europie. - Zobaczymy, co życie nam jeszcze tutaj przyniesie - podsumował włodarz, zatem piłka (plażowa) wciąż w grze. A 2025 jeszcze daleko, więc czekamy na ciąg dalszy.


O nowej lokalizacji pisaliśmy: WAŁBRZYCH AQUA-ZDRÓJ: STADION DO WYBURZENIA, BUDOWA BASENU

O stadionie na Nowym Mieście ostatnio:
NOWE MIASTO: BOISKO I SKATEPARK W 2022, PO NICH STADION (WIZUALIZACJE)


O basenie otwartym w Wałbrzychu:
KORONAWIRUS WAŁBRZYCH: CO Z MIEJSKIMI FONTANNAMI I BASENEM?
WAŁBRZYCH: GDZIE TRZEBA ZROBIĆ BASEN ODKRYTY WEDŁUG SPECJALISTÓW?

 


Magdalena Sakowska
Foto: projekt użyczony: profil społecznościowy prezydenta Romana Szełemeja