Wiemy już ze szczegółami, jak będzie wyglądało centrum handlowe Galeria 7 przy ul. Lubelskiej, będące zarazem dworcem kolejowym przystanku Wałbrzych Centrum i dworcem autobusowym komunikacji międzymiastowej. Wiemy już, że raczej nie będzie to mała budowla. I ma być w niej nawet kino. A także kawiarenka i przestrzeń rekreacyjna... na dachu.

Spółka Octava S. A., która ma wybudować ten obiekt, podzieliła się z nami jego szczegółowym wizualizacjami i planami.

Oto widok z ul. Piotra Wysockiego.


Tak ma wyglądać główne wejście:


A tak widok od frontu:


Projektując nowy obiekt wzięto pod uwagę to, że rośnie nam liczba turystów, sięgając pół miliona rocznie, a sprawa "złotego pociągu" wywołała wzmożone zainteresowanie regionem.A tak wygląda plan obiektu i terenu wokół:
Plan parteru:Plan pierwszego piętra:Plan drugiego piętra:I widok z góry:
Liczba pasażerów przewijających się przez dworzec autobusowy jest obliczana orientacyjnie na 2 551 408 rocznie. Liczba pasażerów przystanku kolejowego liczona jest na kilkaset tysięcy w ciągu roku. W obiekcie ma się mieścić 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji na około 10 tysiącach metrów kwadratowych. Prócz poczekalni jest przewidywany supermarket, a nawet kino. Obok będzie parking na 260 samochodów. Ma być nawet promenada i skwer, a także kawiarenka na dachu i przestrzeń rekreacyjna tamże, która ma zostać połączona pomostem z ul. Wysockiego. Galeria 7 powinna zostać otwarta w ostatnim kwartale 2019 roku.

Jak powiedzieli nam przedstawiciele spółki, za wcześnie jeszcze, żeby zdradzać, na jakim etapie są plany inwestycji i w jakim stopniu ten projekt, który nam pokazano, bliski jest zrealizowania. W tej chwili toczą się rozmowy z pozostałymi inwestorami - gminą Wałbrzych i PKP PLK na temat całokształtu tej inwestycji. Spółka powołała specjalny zespół do spraw budowy Galerii 7 w Wałbrzychu. Wiadomo, że autor projektu pochodzi z Francji i projektował tam dworce kolejowe. Więcej informacji przedstawiciele spółki mają zamiar ujawnić we wrześniu.

Czytaj też:
WAŁBRZYCH CENTRUM: POROZUMIENIE PODPISANE
WAŁBRZYCH CENTRUM I SZCZAWIENKO JUŻ PO OTWARCIU OFERT
WAŁBRZYCH CENTRUM: OGŁOSZONO PRZETARG
STACJA WAŁBRZYCH CENTRUM - TERAZ POZWOLENIE NA BUDOWĘ I WYCINKA
STACJA WAŁBRZYCH ŚRÓDMIEŚCIE - COŚ DRGNĘŁO


Magdalena Sakowska
Foto użyczone: Octava S. A.