30-letni biegacz podczas drugiego okrążenia 20. Toyota Półmaratonu Wałbrzych wymagał wsparcia medycznego. Pomogli mu strażacy.

- Jeden z kibiców półmaratonu o godz. 13.20 przyszedł do naszej jednostki na ul. Przemysłowej i poinformował nas, że jeden z uczestników biegu zemdlał na ul. Matejki - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Dyżurujący strażacy szybko udali się na miejsce i zastali biegacza leżącego na chodniku. Na miejsce przybyli też strażnicy miejscy. Mundurowi przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy. Wsparcie szybko poskutkowało. - Nieprzytomny mężczyzna około 30 lat miał wysokie tętno. Biegacz szybko odzyskał przytomność i został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego - dodaje Kwiatkowski. 

Niestety odwodniony i zmęczony wysiłkiem uczestnik nie ukończył biegu. Warto dodać, że w zabezpieczeniu tej największej imprezy sportowej w mieście brali udział wałbrzyscy strażnicy miejscy, policjanci (22 funkcjonariuszy, 9 radiowozów i 4 motocykle) i strażacy. 8 strażaków wspierało służby ratownicze i porządkowe, byli rozmieszczeni w czterech punktach na trasie biegu. JRG-1 na ul. Przemysłowej okazała się takim dodatkowym punktem.


Przeżyjmy to jeszcze raz. Zobaczcie galerie zdjęć i relację z biegu 18 sierpnia 2019:
20. Toyota Półmaraton: Biegacze przejęli centrum miasta (FOTO)
20. Toyota Półmaraton: Ból przemija - chwała trwa (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

Elżbieta Węgrzyn
fot. ilustracyjne Ryszard Burdek