W Wałbrzychu trwają przygotowania do uruchomienia kolejnej budowy. Jeszcze w tym roku nowy, dwuklatkowy budynek wielorodzinny zacznie się piąć do góry na ul. Palisadowej. To kolejny projekt doświadczonego na naszym rynku inwestora.

- Nowych mieszkań w Wałbrzychu wciąż potrzeba, ludzie chętnie sięgają po lokale w nowo wybudowanych budynkach. W najbliższych tygodniach będziemy dysponować pozwoleniem na budowę i przystąpimy do wyłonienia wykonawcy. Planujemy wybudować dwuklatkowy budynek 7-kondygnacyjny przy ul. Palisadowej.  Chcielibyśmy przystąpić do prac już wiosną - wyjaśnia Ryszard Duszyński, prezes zarządu Spółdzielni Budowy Domków Jednorodzinnych w Wałbrzychu. Budynek zlokalizowany ma być w bliskim sąsiedztwie szkoły, klubu fitness i dyskontu spożywczego. Choć SBDJ budowała zwykle budynki ze spadzistymi dachami i kryte dachówką, teraz jej najnowsze dzieło będzie wyglądać trochę inaczej. Otoczony jedenastopiętrowymi gmachami budynek będzie miał podobnie jak one płaski dach, by nie odbiegać architektonicznie od otoczenia. Przypominamy, że spółdzielnia postawiła na Podzamczu już trzy budynki - 2 na ul. Senatorskiej i jeden w 2016 roku na ul. Blankowej.


Ogródki i tarasy

- Powstanie 40 mieszkań w nowoczesnej stylistyce i z zapewnionym korzystnym rozliczeniem za ogrzewanie. Podobnie jak we wcześniejszych naszych budynkach na Podzamczu, ten nowy również podpięty będzie pod ogrzewanie z PEC-u i zapewnimy lokatorom rozdział ciepła. Oznacza to, że każdy lokator podpisze umowę z dostawcą ciepła i może liczyć na korzystne warunki jego rozliczenia - zapewnia Duszyński. Jakie mieszkania powstaną w tej nowej lokalizacji?
Projektowany budynek zawierać będzie 40 lokali mieszkaniowych i 40 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Metraże lokali rozpoczną się od 35 metrów kw, największe zaś - na ostatnich kondygnacjach będą dwupoziomowe i będą mieć ponad 100 metrów kw., będą też zaopatrzone w tarasy. - Warto dodać, że cztery mieszkania na parterze będą zaopatrzone w mini ogródki lokatorskie - dodaje prezes SBDJ. Domki w Rusinowej

Spółdzielnia dba też o klientów zainteresowanych własnym domkiem. - Cały czas trwa też budowa osiedla domków przy ul. Wiosennej na Rusinowej. Powstało szesnaście budynków, mamy też drogę i pełne uzbrojenie działek pod kolejnych dwadzieścia domków - wyjaśnia Duszyński.
W latach 1994- 2014 roku, kiedy budownictwo mieszkaniowe w Wałbrzychu praktycznie nie istniało spółdzielnia dostarczała nowe lokale i domki jednorodzinne oraz szeregowe. W ciągu 20 lat działalności oddała do użytku, głównie na terenie Wałbrzycha, łącznie 91 domków i 151 mieszkań. Pierwszy dom wielorodzinny zaczęli budować w 2004 roku w Szczawnie-Zdroju, przy ul. Mickiewicza. W ostatnich czterech latach powstały kolejne domki i mieszkania jak choćby te wzmiankowane na Podzamczu.

Zobacz też:
MIESZKANIA NA PODZAMCZU SPRZEDAJĄ SIĘ NA PNIU

Elżbieta Węgrzyn
wizualizacja SBDJ