Tradycyjnie już w lipcu i sierpniu wałbrzyszan czekają zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz na mapie punktów sprzedających bilety i doładowania e-kart.

Autobusy

Podobnie jak w latach ubiegłych w wakacyjne miesiące następuje korekta rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. Wakacyjny rozkład będzie obowiązywał do 31 sierpnia. 
Tradycyjnie już:
- zawieszone zostanie funkcjonowanie linii komunikacyjnej nr 4
- oraz zmianie ulegną rozkłady jazdy linii A i C.
- W przypadku linii A i C sobota i niedziela zostaje bez zmian, w dni robocze zmieni się częstotliwość kursowania tych autobusów z obowiązującej dziś co 15 minut na co 20 minut. Zatem naprzemiennie jak A i C kursowały średnio co 8 minut, będą teraz co 10 minut - wyjaśnia Andrzej Welc, kierownik działu komunikacji zbiorowej Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Bilety miesięczne i punkty sprzedaży

ZDKiUM przypomina też, że już dostępne są bilety okresowe na okaziciela wakacyjne obowiązujące w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia w cenie: 148,00 zł bilet normalny i 74,00 zł  bilet ulgowy.
Warto pamiętać, że punkty sprzedaży biletów na Piaskowej Górze przy ulicy Głównej i na Podzamczu przy ul. Kasztelańskiej 9 przez cały lipiec będą nieczynne. Ponowne ich uruchomienie zaplanowano 1 sierpnia. Punkty sprzedaży biletów na Placu Grunwaldzkim 1 (ZUS) i na ul. Matejki w okresie wakacyjnym będą działały bez zmian.

Zatem uważnie śledźcie rozkłady, by korekta Was nie zaskoczyła.