Nadeszła chwila, może nie wiekopomna, ale ważna w kontekście wakacyjnych wypadów przygranicznych. Od dziś, 28 lipca, do dyspozycji mieszkańców Wałbrzycha i przyjezdnych wróciła możliwość przekroczenia granicy z Czechami autobusem miejskim linią nr 15.

Dziś następuje zmiana rozkładów jazdy linii 15 wałbrzyskiej komunikacji miejskiej. Po zmniejszeniu obostrzeń epidemicznych o ponownym otwarciu ruchu granicznego z Republiką Czeską od dnia 28 lipiec 2021 roku przywrócono autobusy do Mezimesti. Wybrane kursy wałbrzyskiej "piętnastki", które z uwagi na ograniczenia pandemiczne do tej pory kończyły swój bieg na pętli w Golińsku, ponownie przekraczają granicę. 

Jak informuje Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, w porównaniu ze stanem poprzednim nie zmieniła się liczba międzynarodowych kursów. Podróżni powinni jednak przed wyjazdem sprawdzić dokładnie planowy czas odjazdu autobusów z uwagi na drobne przesunięcia minutowe poszczególnych kursów tej linii spowodowane tymczasową organizacją ruchu w obrębie budowy obwodnicy na Placu Grunwaldzkim. 


Niestety wolniej niż nasze turystyczne apetyty znoszone są ograniczenia w podróżowaniu do Czech i z Czech do Polski. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy przypadkiem nie narażamy się na kwarantannę.  

Polecamy:
Wałbrzych: czy terminale w autobusach usprawnią nam życie?
Wałbrzych wakacje 2021: Zmiany rozkładów autobusów i bilety
Wałbrzych: Wakacyjne zmiany w autobusach. Co z linią nr 5?


ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn