Alarm bombowy w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu zarządzono dziś (7 listopad) około południa. W stanie gotowości postawione zostały wszystkie służby mundurowe.

Godz. 13.
- O budzącej podejrzenie paczce poinformowali pracownicy prokuratury, dlatego zdecydowaliśmy się na ewakuację  budynku i wezwanie patrolu pirotechnicznego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - wyjaśnia Magdalena Korościk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policja zablokowała też część Placu Magistrackiego, a także dostęp do prokuratury od parkingu przy ul. Rycerskiej. Wrocławscy saperzy są oczekiwani. Plac zabezpieczają policjanci, strażnicy miejscy i zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

ok. godz. 15.
Przez utrudnienia w ruchu Śródmieście jest zakorkowane. Jak informują nasi czytelnicy, w korkach w tej części miasta stali ok. 40 min. Korek promieniuje go Placu Grunwaldzkiego - mieszkańcy Nowego Miasta czekają ok 30 min. na możliwość "wbicia" się w ul. Piłsudskiego.

Wrocławscy saperzy są już na miejscu, czekamy na potwierdzenie, czy w podejrzanej paczce znajduje się ładunek wybuchowy.

Godz. 16.20
- Trwają procedury, jednak wiemy już w tym momencie, że podejrzenia o bombie się nie potwierdziły. Wkrótce Plac Magistracki będzie drożny - informuje Joanna Żygłowicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Tajemniczy pakunek nie był zatem groźny. Jego zawartość jest badana. Nie wykluczany jest też dowcip, bo trudno o przypadkowe wysłanie proszku i płyty kompaktowej do prokuratury.


Przeczytaj też:
ALARM W GALERII VICTORIA

WYBUCH W SZCZAWNIE-ZDROJU
USZKODZENIE INSTALACJI GAZOWEJ. ZARZĄDZONO EWAKUACJĘ
ZAGROŻENIE RADIOAKTYWNE POD WAŁBRZYCHEM?

tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn