6 lutego 2020 mamy potwierdzenie od ratowników. 17-letnia wałbrzyszanka odnaleziona cała i zdrowa! Nastolatkę znaleźli policjanci z Wydziału Kryminalnego.

6 lutego 2020

Przez dwie doby, bez przerwy, wszystkie służby sprawdzały miejsca, gdzie przypuszczalnie mogła przebywać dziewczyna.
 Ostatecznie we czwartek, około godz. 15 wałbrzyscy kryminalni patrolujący okolice ogródków działkowych w dzielnicy Nowe Miasto, zauważyli idącą ogrodową alejką poszukiwaną 17-latkę odpowiadającą rysopisem poszukiwanej. Dziewczyna była wyziębiona i odwodniona. Decyzją lekarza została przewieziona na obserwację do szpitala.


5 lutego


Do późnych godzin nocnych z 4 na 5 lutego policjanci z KMP w Wałbrzychu i strażacy z psami poszukiwali 17-letniej wałbrzyszanki. Dziś działania wznowiono. Ponawiamy więc apel o informacje dotyczące zaginionej. Przypominamy też rysopis dziewczyny.

W działaniach poszukiwawczych wziął udział niemal cały skład osobowy KMP w Wałbrzychu, a także Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych z psami. Służby przeszukiwały okolice ogrodów działkowych m.in. w dzielnicy Nowe Miasto. Do tej pory nastolatki nie znaleziono.
Apelujemy zatem ponownie do osób znających miejsce jej pobytu i do poszukiwanej, by rozważyła możliwość powrotu do domu.
 

4 lutego wieczorem pisaliśmy


4 lutego około godz. 14.00 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 16-letniej mieszkanki Wałbrzycha. Dziewczyna nie wróciła do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Z uwagi na zagrożenie zdrowia a nawet życia dziewczyny do poszukiwań 17-latki zaangażowano cały stan etatowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz  funkcjonariuszy Straży Pożarnej OSP w Wałbrzychu i GOPR-owców.

17-letnia wałbrzyszanka ostatni raz kontaktowała się z rodziną 4 lutego ok. godz. 13. Zapowiadała, że zrobi sobie krzywdę. Policja i bliscy dziewczyny proszą o pomoc w poszukiwaniach, prezentują rysopis nastolatki. 17-letnia Liliana ostatni raz widziana była dziś, 3 lutego, o godz. 11 na ul. Słowackiego w Wałbrzychu, zaś ok. godz. 13 zadzwoniła do mamy. Wałbrzyskie służby poszukują dziewczyny i proszą pilnie o informacje na temat możliwego miejsca pobyty 17-letniej wałbrzyszanki. 


Jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat poszukiwanej proszony jest o kontakt z dyżurnym KMP w Wałbrzychu tel. 74 842 02 34 lub na alarmowy 112.


Elżbieta Węgrzyn
fot. Policja