Remont torów na stacjach Świebodzice i Wałbrzych Szczawienko trwa - przed pasażerami jeszcze jedna porcja utrudnień.


We wtorek, 10 lipca, oraz w sobotę, 14 lipca, nastąpią duże zmiany wynikające z uruchamiania nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Świebodzice. W związku z tym duże zmiany nastąpią też w rozkładach jazdy linii D6 i D28:

<D6 Wrocław - Jaworzyna Śląska - Świebodzice - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba>

<D28 Wrocław - Jaworzyna Śląska - Świebodzice - Wałbrzych - Adršpach>


Poza tym od dzisiaj w regionie też sporo niespodzianek:

W wyniku zmian na linii D5 wtórnie ulegną zmianie godziny odjazdów pociągów linii D16 oraz jednego pociągu linii D15 (wyruszającego z Kudowy-Zdroju o godzinie 11:40):

<D15 Wałbrzych - Kłodzko - Kudowa-Zdrój>

<D16 Wrocław - Jaworzyna Śląska - Dzierżoniów Śląski>

W poniedziałek, 9 lipca, rozpocznie się też modernizacja przejazdu kolejowego pomiędzy Strzegomiem i Goczałkowem oraz prace torowe pomiędzy Rogoźnicą i Jaworem. W związku z tym za pociągi linii D5 na odcinku Strzegom - Jawor uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Prace potrwają do piątku, 13 lipca. Szczegółową informację można znaleźć w tabelarycznych rozkładach jazdy:

<D5 Legnica - Jawor - Rogoźnica - Goczałków - Strzegom - Jaworzyna Śląska - Dzierżoniów Śląski - Kłodzko - Kudowa-Zdrój>

Również w poniedziałek rozpoczynają się prace przy modernizacji przejazdu pomiędzy Boreczkiem i Strzelinem. Ponieważ roboty wystąpią na dwutorowym fragmencie trasy, w tym przypadku nie było konieczne wprowadzanie komunikacji zastępczej - ze względu jednak na prowadzenie ruchu najpierw jednym a potem drugim torem, zmiany w rozkładzie linii D9 nastąpią dwukrotnie: w poniedziałek i środę. Prace zakończą się w piątek, 13 lipca:

<D9 Wrocław - Boreczek - Strzelin - Kłodzko - Międzylesie- Lichkov>

Ostatnią zmianą, jaka nastąpi w poniedziałek, będzie drobna korekta pociągu linii D1 z Wrocławia Głównego (19:01) do Legnicy (20:00). W poniedziałek po raz ostatni pociąg ten będzie od Wrocławia Leśnicy jechał pięć minut później:

<D1 Wrocław Główny - Wrocław Leśnica - Legnica - Węgliniec - Lubań Śląski>


Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska