Kierunki szkół medycznych to wybór ludzi, którzy chcą mieć fach w ręku. Dodatkowo zawód, do którego w ten sposób można zdobyć uprawnienia jest zwyczajnie ważny – pomaga złagodzić ból, podnieść jakość życia społeczeństwa, usprawnić i ułatwić jego działanie. Do puli oferowanych kierunków, po niemal dwóch latach przerwy, triumfalnie powraca również technik farmaceutyczny.

Wykształcenie techniczne czy wyższe?

Obowiązki farmaceutyczne technika i magistra w zakresie wykonywanych zadań są dość podobne. Różni ich przede wszystkim zakres odpowiedzialności. Nad technikiem opiekę sprawuje magister, dlatego też pod wszelkimi decyzjami technika mimo wszystko podpisuje się jego przełożony. W kwestii umiejętności z kolei często te różnice są niewielkie lub nie ma ich wcale.


Dobry start

Należy pamiętać o czasie jaki inwestuje się w poszczególne ścieżki edukacji. Szkoła medyczna może trwać od około dwóch do pięciu semestrów (w przypadku technika farmaceutycznego jest to pięć semestrów), podczas gdy studia magisterskie to aż pięć lat. Dzięki takiej oszczędności czasu można uzyskać dobry zawód w ciągu dwóch i pół roku, a następnie poszerzać swoją wiedzę wedle uznania – na przykład poprzez wybór dodatkowego, pokrewnego lub uzupełniającego kierunku. W rezultacie w ciągu czterech lat nauki można zdobyć nawet dwie kwalifikacje. Szkoła medyczna daje nie tylko praktyczne, ale także formalne poświadczenia umiejętności – na przykład TEB Edukacja oferuje możliwość zdobycia certyfikatów i referencji dla najlepszych oraz szczyci się wysoką zdawalnością podczas egzaminów zawodowych.Zdrowe podejście do nauki

Warto także zwrócić uwagę na sposób przekazywania wiedzy. Choć solidna podstawa teoretyczna jest ważna, w nowoczesnych szkołach medycznych mocno stawia się na praktyczne podejście do zawodu. Na kierunkach wykładają praktycy – w zależności od wybranej ścieżki edukacji są to masażyści, dietetycy, elektroradiolodzy, zielarze, technicy dentystyczni itd.

Także w przypadku na powrót uruchomionego kierunku technik farmaceutyczny mentorami słuchaczy są doświadczeni praktycy tego zawodu. Dodatkowym atutem są także partnerzy, którzy biorą pod opiekę kierunki w stabilnych i efektywnych placówkach. Tak na przykład jest w Szkole medycznej TEB Edukacja w Wałbrzychu, gdzie naukę techników farmaceutycznych wspierają Kamsoft (oprogramowanie dla sektora usług medycznych i farmaceutycznych) oraz Fagron (lider na rynku światowym w zakresie receptury aptecznej).


Jak wida
ć edukacja w szkole medycznej to dobre rozwiązanie dla poszukujących zarówno pewnego zawodu, jak i pasji. Nauka w TEB Edukacja daje możliwość świetnego startu na rynku pracy, a nawet przebranżowienia. Bo na odnalezienie swoich zainteresować nigdy nie jest za późno. Najlepiej warto zrobić to właśnie teraz!

Więcej informacji o kierunkach znajduje się na www.teb.pl