Prokuratura Okręgowa w Świdnicy rozpoczęła śledztwo w sprawie zabójstwa w nocy z 1 na 2 października 2016 roku w Kłodzku dwóch chłopców w wieku 7 i 9 lat oraz nakłaniania do samobójstwa ich czterdziestoletniej matki. Do tej wstrząsającej tragedii rodzinnej w domu jednorodzinnym w Kłodzku.

Trzy osoby nie żyją
Scenariuszy wydarzeń tamtej brzemiennej w skutki nocy. W tej chwili wiadomo jedynie, że 2 października 2016 roku około godz. 10 ojciec dzieci zawiadomił pogotowie ratunkowe o tym, że jego dwóch synów nie daje oznak życia. Na miejsce zdarzenia przybyli także funkcjonariusze Policji oraz prokurator. Zwłoki matki żony zawiadamiającego znaleziono powieszone na strychu, ciała nieżyjących synów znaleziono w łóżku w ich pokoju. Biegły sądowy medyk stwierdził, że ślady na ciałach dzieci świadczą o tym, że  były one duszone i podtapiane.

W dniu 5 października 2016 roku w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcje zwłok dzieci i ich matki. Niestety wyniki sekcji nie dały jednoznacznych odpowiedzi na to, co było przyczyną śmierci pokrzywdzonych. Biegli wypowiedzą się w tej kwestii dopiero po otrzymaniu wyników badań histopatologicznych i toksykologicznych.

Mąż i ojciec był w domu
W toku prowadzonego postępowania przesłuchano w charakterze świadka ojca dzieci, który podał swoją wersję zdarzenia. Z jego zeznań wynika, że w czasie zdarzenia przebywał w domu.

Rodzina, w której nastąpiła tragedia nie należała do dysfunkcjonalnych, nie była wcześniej znana Policji i w miejscu jej zamieszkania nie były przeprowadzane żadne interwencje. W śledztwie przyjęto kilka wersji, czynności procesowe będą je weryfikować.

Przeczytaj też:
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻ
OBŁAWA W PARKU KSIĄZAŃSKIM. POLICJA POSZUKUJE PODEJRZANEGO O MORDERSTWO ZE ŚWIEBODZIC
BIŁ NIEMOWLĘ PO TWARZY I ZŁAMAŁ MU RĘKĘ
CZY POLICJANCI SPOWODOWALI ŚMIERĆ ZATRZYMANEGO? ZAPRZECZAJĄ
ZMARŁ Z POWODU WYCOFANEGO LEKU? ŚLEDZTWO TRWA
POŚCIG O PÓŁNOCY
CZY ARESZTOWANY TO DEWIANT?
PRZYPUSZCZALNY OJCOBÓJCA ZASTRZELONY PRZEZ POLICJANTA
POLICJA POSZUKUJE - WIDZIAŁEŚ ICH?
ZABÓJSTWO W ŚWIEBODZICACH - PODEJRZANY NADAL NIEUCHWYTNY

oprac. Elżbieta Węgrzyn