Ta niezwykła historia zdarzyła się przy drodze w Słotwinie. Kierowcy zawiadomili policję, że po jezdni błąka się pies. Co odkryli policjanci, kiedy przyjechali na miejsce?


Pomoc drugiemu człowiekowi to podstawowe zadanie policjantów podczas codziennej służby. Wielokrotnie funkcjonariusze zapobiegali ludzkim tragediom. Zdarzają się również sytuacje, kiedy policjanci pomagają w nietypowych interwencjach, chociażby w tych związanych z ratowaniem zwierząt i niesieniem im pomocy.

Taką interwencję przeprowadzili dzielnicowi z posterunku policji w Słotwinie. Ich skuteczne działanie było możliwe dzięki informacji od jednego z kierowców, który widząc samotnie błąkającego się psa na drodze nie pozostał obojętny i powiadomił dyżurnego. Ten skierował na miejsce policyjny patrol. Kiedy mundurowi dotarli do celu, czekał na nich nie jeden pies, a dwa. Okazało się, że jeden pilnował drugiego - rannego, potrąconego prawdopodobnie przez auto. Poszkodowany czworonóg nie mógł się ruszać i leżał w rowie.


Dzięki skutecznej interwencji mundurowych ranny pies został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna, która pozwoliła na uratowanie mu życia. Natomiast drugi pies trafił pod fachową opiekę pracowników schroniska.


Czytaj też:
ZŁOTY LAS: JAK 12-LETNI CHŁOPIEC ŻABY RATOWAŁ (FOTO)
ZŁAPAŁ SIĘ W POTRZASK I WYCZOŁGAŁ NA ULICĘ
POSZŁA NOCĄ PO KOTA I NIE WRACAŁA
ŚWIDNICA - WAŁBRZYCH: DRAMAT PORZUCONYCH PRZY SZOSIE KOTÓW...
NASTOLATKI URATOWAŁY DUSZONEGO PSA


Opr. MS
Foto użyczone: KPP Świdnica