Pacjent, który przyjechał z Chin trafił z podejrzeniem koronawirusa do izolatki w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Dziś otrzymano wyniki dotyczące stanu zdrowia mężczyzny.

Dziś wałbrzyski szpital otrzymał pozytywne wieści. - Dziś, czyli 10 lutego 2020 otrzymaliśmy z Warszawy wynik dotyczący pacjenta, który po przyjeździe z Chin trafił z objawami choroby do naszego szpitala. Jego wynik jest ujemny, co znaczy, że wałbrzyszanin nie jest zarażony groźnym wirusem. Pacjent czuje się dobrze i w najbliższych dniach zostanie wypisany - mówi Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.
Przypominamy, że mężczyzna trafił do izolatki w szpitalu 4 lutego, kiedy poczuł się źle i został karetką przywieziony na oddziała. Wałbrzyski szpital zastosował procedury i umieścił mężczyznę na oddziele, a jego wyniki przesłano do Warszawy by stwierdzić, czy wałbrzyszanin ma grypę, czy też cierpi z powodu chińskiego koronawirusa. Wyniki miały być już w piątek, jednak stołeczne laboratoria zasypano podobnymi próbkami i czas oczekiwania na opis wyniku przedłużył się do poniedziałku.


6 lutego napisaliśmy

- 4 lutego trafił do nas pacjent - wałbrzyszanin - z objawami choroby. Mężczyzna poczuł się źle i wezwał karetkę pogotowia. Zastosowaliśmy środki ostrożności z uwagi na to, że przyjechał z wycieczki z Chin - wyjaśnia Kamila Olechnowicz ze szpitala w Wałbrzychu. Pacjent został przyjęty na odział internistyczno-infekcyjny w kompleksie przy ul. Batorego w Wałbrzychu. Wałbrzyszanin trafił do izolatki i szpital zachowuje wobec niego wszelkie procedury zalecane w przypadku potencjalnego zagrożenia chińskim koronawirusem.
- Zostały wykonane wyniki, które przesłano do Warszawy. W najbliższych dniach otrzymamy informację zwrotną by potwierdzić lub wykluczyć wystąpienie koronawirusa - dodaje przedstawicielka szpitala. Pacjent, zgodnie z informacja przekazaną przez szpital, czuje się dobrze.

Polecamy:
Koronawirus - czy jest się czego obawiać?

Elżbieta Węgrzyn