Szpital im. A. Sokołowskiego na Piaskowej Górze będzie się wkrótce rozbudowywał. Zmieni się całkowicie budynek wejściowy i pojawią się tam nowe przestrzenie.

Prezydent Miasta Wałbrzycha zawiadamia, że 10 lutego dla Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego została wydana decyzja o ustaleniu warunków lokalizacji inwestycji celu publicznego pod nazwą: rozbudowa, w obrębie wejścia do budynku głównego, Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu (część działki nr 4/2, obręb nr 13 Piaskowa Góra).

Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Administracji Architektoniczno-Budowlanej, chodzi o budynek na wprost wjazdu, parterowy łącznik między budynkami A i B, do którego wchodzi się po dużych schodach, dziś znajdują się tam kiosk i sklep spożywczy. Ten budynek zostanie częściowo wyburzony, żeby można było nad nim dobudować piętro, a pod nim podziemną kondygnację. Na parterze planowana jest portiernia, apteka i bar, zostanie także rozbudowany oddział SOR-u i poszerzone wejście. Pod ziemią powstaną magazyny i szatnia, a na piętrze pomieszczenia rozbudowanego OIOM-u, gabinet dyrekcji i sala konferencyjna. Nowy obiekt będzie miał 400-500 metrów kwadratowych powierzchni, zostanie zabudowana istniejąca dziś wnęka.


Z materiałami dotyczącymi przedmiotowej sprawy można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, ul. Kopernika 2, Biuro Administracji Architektoniczno-Budowlanej, II piętro pokój nr 212, codziennie w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 7.30 do 15.30, we wtorki w godzinach od 7.30 do 16.30, a w piątki w godzinach od 7.30 do 14.30 w terminie od 13.02.2017 r. do 27.02.2017 r. Sprawę prowadzi Joanna Wacławek (tel. 74 66 55 353). Bezterminowa decyzja nie jest równoznaczna z pozwoleniem na budowę, teraz będzie tworzony projekt techniczny, nie można zatem na razie powiedzieć, kiedy ruszą prace.

Czytaj też:
BURZLIWA HISTORIA WAŁBRZYSKIEJ NEFROLOGII (ZDJĘCIA)
WAŁBRZYCH: POGOTOWIE RATUNKOWE MA NOWE KARETKI (FOTO)
NOWE KARETKI WKRÓTCE W WAŁBRZYSKIM POGOTOWIU RATUNKOWYM

Magdalena Sakowska
Foto: Elżbieta Węgrzyn