Data wydarzenia: 17.09.2021 10:00 - 18.09.2021 15:00
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój: Wzgórze Gedymina, Słoneczna Polana

Macie trochę czasu tuż przed weekendem, a przyroda jest dla Was ważna? W takim razie mamy ciekawą propozycję od gminy Szczawno-Zdrój i organizacji Czysty Wałbrzych. Coś dla miłośników MTB też się znajdzie! I są dalsze zapowiedzi.


To już 28. akcja sprzątania świata. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września.

- Zapraszamy serdecznie do wspólnego sprzątania! Sprzątamy Wzgórze Gedymina, jest przewidzianych kilka miejsc zbiórek. Łączymy siły z Wałbrzychem. Ruszamy z czterech punktów, na których rozdamy rękawiczki, worki i chwytaki do sprzątania, a kończymy na Słonecznej Polanie. Łączymy także siły z wszystkimi, którym zależy na naszej Ziemi na całym świecie w ramach Światowego Dnia Sprzątania 2021 (World Cleanup Day) koordynowanego w Polsce przez platformę internetową Planet Heroes. Międzynarodowym hasłem sprzątania jest: "there is no planet B" - nie ma planety B - informują organizatorzy akcji. 

W akcję włącza się także Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych i sklep z artykułami sportowymi. Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju oraz Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju również będą czynnie uczestniczyć. 

Miejsca zbiórki:A dzień później Finał Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej ponownie w Szczawnie-Zdroju, na Słonecznej Polanie:Jeszcze jedna informacja z MOSiR-u:

W związku z łaskawymi prognozami pogody na kolejne wrześniowe tygodnie i Waszymi chęciami, by nadal aktywnie spędzać czas w Szczawnie-Zdroju, zajęcia przedłużamy do końca miesiąca!

Na ostatnich, czyli:

▪ 25.09. (sobota) o godz. 9:00 - joga w Parku Szwedzkim
▪ 28.09. (wtorek) o godz. 18:00 - nordic walking na Słonecznej Polanie
▪ 29.09. (środa) o godz. 18:30 - zajęcia ogólnorozwojowe na boisku lekkoateltycznym przy ul. Słonecznej 1A

- przewidujemy nagrody dla najaktywniejszych uczestników!


Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIEŻA, AMFITEATR I REWOLUCJA NA WZGÓRZU GEDYMINA (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: TAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ NOWA WIEŻA (WIZUALIZACJE)

SZCZAWNO-ZDRÓJ: WZGÓRZE GEDYMINA - RUSZYŁY PIERWSZE PRACE (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ DOSTAŁO PONAD 3 MLN ZŁ. CO ZA TO BĘDZIE?
SZCZAWNO-ZDRÓJ: POSPRZĄTALI STAW NA WZGÓRZU GEDYMINA (FOTO)
Opr. MS
Foto ilustracyjne archiwalne: Elżbieta Węgrzyn