Gmina Szczawno-Zdrój otrzymała potwierdzenie dofinansowania na jedną z ważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w bieżącym roku. Chodzi o przebudowę ulicy Sienkiewicza i Chopina. Kiedy ruszą prace? I co się z nimi wiąże?


Wartość tego zadania to blisko 2,7 mln zł. Gmina otrzyma dofinansowanie o wysokości 50% kosztów z Funduszu Dróg Samorządowych. Jest na II miejscu listy rankingowej. Obie ulice na odcinku ponad pół kilometra zyskają nową nawierzchnię bitumiczną oraz chodnik. Przy budynku Sienkiewicza 40 pojawią się miejsca postojowe. W ramach inwestycji zostanie także wykonany remont kanalizacji sanitarnej – tu inwestorem jest Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wykonawca prac drogowych jest już wyłoniony, w ciągu najbliższego tygodnia zostanie zatwierdzona nowa organizacja ruchu i wykonawca wejdzie na plac budowy. O zmianach i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować.

- Cieszę się, że nasz wniosek o dofinansowanie został zatwierdzony przez wojewodę dolnośląskiego, modernizacja ulicy Sienkiewicza i Chopina jest zadaniem wyczekiwanym przez mieszkańców i odwiedzających nas turystów i kuracjuszy – podkreśla burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk. – Nawierzchnia ulica Sienkiewicza jest w fatalnym stanie, a jest to przecież wizytówka miasta, jedna z ważnych dróg wjazdowych do naszego miasta.

Zadanie rozpocznie się lada moment i zbiegnie się z inną, potężną inwestycją realizowaną częściowo na terenie Szczawna-Zdroju – czyli budową obwodnicy Wałbrzycha. To spowoduje poważne utrudnienia komunikacyjne.

- Już dziś proszę mieszkańców naszego miasta o dużą wyrozumiałość i cierpliwość, bo utrudnienia będą i musimy się na nie przygotować – dodaje burmistrz Marek Fedoruk. – Warto pamiętać, że inwestycje te są realizowane po to, by poprawić komfort życia nas wszystkich. Zwłaszcza obwodnica jest ważna, bo w sposób odczuwalny wyprowadzić ruch kołowy z uzdrowiska.

W chwili obecnej wykonawca opracowuje i zatwierdza projekt organizacji ruchu na okres budowy. Planowany termin zakończenia inwestycji na ul. Chopina i Sienkiewicza to koniec listopada 2019 roku.

O organizacji ruchu w Wałbrzychu:
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: PLAN - TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU (MAPA UTRUDNIEŃ)

Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: SIENKIEWICZA I CHOPINA WKRÓTCE DO PRZEBUDOWY
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ULICA POCZTOWA JUŻ JAK NOWA. CO DALEJ?
SZCZAWNO-ZDRÓJ MA JUŻ AKTUALNY PLAN MIASTA. CO SIĘ ZMIENIŁO?
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DOBIEGA KOŃCA REMONT RATUSZA (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIOSENNE SPRZĄTANIE I INWESTYCJE - CO KOŃCZĄ, CO ZACZNĄ? (FOTO)

TU MA POWSTAĆ NOWA SZKOŁA PODSTAWOWA [WIZUALIZACJE]
OTWARTO NOWY SZCZAWIEŃSKI OBIEKT SPORTOWYOpr. MS
Foto: Magdalena Sakowska