Przez cały październik na terenie Szczawna-Zdroju gości ekipa filmowa. W mieście można więc spotkać statystów w strojach z lat 30. XX wieku, powstało też prawdziwe miasteczko filmowe. Nie obywa się bez utrudnień - czego dotyczą? Zobaczcie zdjęcia.


Powróćmy jak za dawnych lat

We wrześniu filmowcy poszukiwali statystów i epizodystów (o czym pisaliśmy - Wielki nabór do filmu realizowanego niedaleko Wałbrzycha). Castingi Studia ABM odbywały się m.in. w Wałbrzychu i w Dworzysku na terenie Szczawna-Zdroju, a od początku października filmowcy rozgościli się na terenie Szczawna-Zdroju. Ekipa przyjechała tu z wcześniejszych zdjęć w Jelczu-Laskowicach, a zdjęcia na terenie uzdrowiska trochę się opóźniły z uwagi na pogodę i przeziębienie jednego z odtwórców głównych ról. Zdjęcia potrwają do 28 października, rozmach przygotowywanej produkcji filmowej widać po rozmiarze filmowego miasteczka (patrz zdjęcia), dbałości o detale, co za mniejszym, czy większym przyzwoleniem dokumentują zdjęciowo grający w filmie statyści oraz epizodyści z Wałbrzycha i regionu. Jak to w latach 30., wałbrzyszanie zmieniają się w pokojówki, boyów hotelowych, a także... esesmanów. 


Miasto w filmie i utrudnienia 

Kto wystąpi w filmie nie żałuje, bo poza gażą ma świadomość uczestnictwa w wielkiej, pełnometrażowej produkcji filmowej o tematyce wojennej. Film pt. "Biały Dom nad Renem" to dzieło niemieckiej stacji ZDF. Wałbrzyszanie uczestniczą w zdjęciach na terenie Szczawna, m.in. w obiektach uzdrowiskowych.

W Domu ZdrojowymA w ekipie zagościło m.in. nowe wcielenie mistrza :)
Z promocji miasta cieszą się mieszkańcy, jednak to oni borykają się z uciążliwościami obcowania z ekipą, a mianowicie do 28 października zamknięta została ulica Wojska Polskiego (od od Kolejowej do Ofiar Katynia). Jest na tym odcinku nieprzejezdna, ani nie można tu parkować.  Filmowcy kolejny raz

Filmy powstałe w Wałbrzychu i najbliższym regionie wprost trudno zliczyć. Wałbrzyszanie w ostatnich tygodniach dzięki ekipie filmowej nagrywającej serial "Elza" i odtwarzającej na ulicach Śródmieścia powódź z 1997 roku borykali się z zamkniętymi ulicami i zmianami tras autobusów (WAŁBRZYCH: FILMOWCY OPANOWUJĄ CENTRUM MIASTA [FOTO]).
Lokalne stowarzyszenia statystów niemal każdego tygodnia poszukują statystów i epizodystów do ról w filmach i serialach tak dokumentalnych, jak i fabularnych. W ostatnich miesiącach Edwin Film Agencja Aktorska, poszukiwała chętnych do zagrania w serialu ”Erynie” w reżyserii Borysa Lankosza wraca do Wrocławia i na Dolny Śląsk. O serialu pisaliśmy w lutym, kiedy filmowcy gościli na Sobięcinie: WAŁBRZYCH: JARUZELSKI LUB MORDERSTWO, FILMOWCY I PALESTYNA (FOTO). W pierwszych dniach sierpnia w Chełmsku Śląskim powstawał zaś film "Tkacze". Wśród odtwórców epizodów znalazł się m.in. burmistrz i radni Głuszycy, a w maju w naszym mieście pojawił się reżyser i poszukując plenerów spacerował między innymi kanałami Pełcznicy: OBWODNICA WAŁBRZYCHA: 300 LUDZI I 200 MASZYN (ZDJĘCIA Z DRONA).
O innych produkcjach przygotowywanych w regionie piszemy regularnie - polecamy nasze wcześniejsze teksty (patrz linki).


Polecamy też:

WAŁBRZYCH: FILMOWCY OPANOWUJĄ CENTRUM MIASTA [FOTO]
Wałbrzych: chcesz wystąpić w serialu "Erynie"? Zgłoś się
WAŁBRZYCH: JARUZELSKI LUB MORDERSTWO, FILMOWCY I PALESTYNA (FOTO)
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: 300 LUDZI I 200 MASZYN (ZDJĘCIA Z DRONA)


Piotr Koper zagrał w filmie o skarbie i szykuje niespodzianki
Serial Smog: Zwłoki w zamku Książ - komentarz Ratusza [FOTO]
Wałbrzych i jego mieszkańcy zagrają w serialu kryminalnym? [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: zaproszenie na casting do serialu - a to nie jedyny...


O filmach kręconych w naszym mieście i okolicy:
WAŁBRZYCH I REGION: ZNÓW MOŻNA U NAS SPOTKAĆ EKIPY FILMOWCÓW (FOTO)
WAŁBRZYCH: STATYŚCI SPOTKALI SIĘ NA PREMIERZE "FIGHTERA" (FOTO)
KLATKA: JAK STARY AUTOBUS STĄD ZAGRAŁ W FILMIE O MMA (FOTO)
2018 - WAŁBRZYCH I REGION PRZYCIĄGA FILMOWCÓW JAK MAGNES (FOTO, FILM)
FILM POWIERNIK: ZDJĘCIA ZAKOŃCZONE (FOTO)
POWIERNIK POKAŻE ŚWIATU HISTORIĘ OKOLIC WALIMIA [FOTO]
ZAMEK KSIĄŻ CORAZ WAŻNIEJSZY NA MAPACH FILMOWCÓW (FOTO)
WAŁBRZYCH: FILM - BRIGITTE BARDOT CUDOWNA - KRĘCONY W ZAMKU KSIĄŻ (FOTO)

WAŁBRZYCH: SERIAL NETFLIXA - ZDJĘCIA RÓWNIEŻ W ZAMKU KSIĄŻ
SOWIECI RABOWALI I PALILI W ZAMKU KSIĄŻ [FOTO]
FILMOWCY GOŚCILI W KSIĄŻU. JAKIE FILMY TU POWSTAŁY?
PASIKOWSKI KRĘCI W GŁUSZYCY
EKIPA FILMOWA NAGRYWAŁA W KOLEGIACIE
CIEMNO, PRAWIE NOC - I O CZYM MÓWIĄ GWIAZDY? (FOTO)
WAŁBRZYCH: CZEMU FILMOWCY UPODOBALI SOBIE ŚRÓDMIEŚCIE (FOTO)Elżbieta Węgrzyn
fot. JK