Prawie 30 maluchów z niepublicznego przedszkola "Małe misie", dzieci ze świetlicy środowiskowej, dorośli opiekunowie i wolontariusze oraz pracownicy urzędu miasta sprzątali wczoraj Park Szwedzki w Szczawnie-Zdroju.


Akcja była wynikiem inicjatywy klubu radnych rady miejskiej "Nasze miasto, nasz dom - Szczawno-Zdrój", w skład której wchodzą Adam Motyka, Zenon Dec, Józef Kaczanowski, Adam Jennings i Janusz Kozłowicz. Tydzień temu w weekend zorganizowali oni sprzątanie w rejonie Słonecznej Polany i Wzgórza Gedymina. Przyłączyli się inni radni oraz mieszkańcy miasta, nie zabrakło burmistrza Marka Fedoruka, w sumie było 30 osób. Uczestniczące w akcji dzieci zapobiegły przy okazji możliwości powstania pożaru. Ktoś, kto zupełnie nie ma wyobraźni i świadomości zagrożeń, podpalił w nocy pień wyciętego drzewa w suchym lesie.
Potem przyszedł czas na wspólne ognisko i kiełbaski, a termin kolejnego sprzątania wyznaczono na piątek 12 kwietnia.Tego dnia rano pod urzędem miasta zjawiły się dzieci wraz z dorosłymi. Adam Motyka rozdał chętnym sporo worków, każdy otrzymał parę rękawic.

- To wielka radość, że małym dzieciom też zależy, żeby Szczawno było czyste. Mam nadzieję, że w przyszłości będą dbać o swoje miasto. Liczy się chęć i pozytywny odzew, jeśli nam się uda, to sam z pracownikami też podejdę do parku. Mam nadzieję, że to nie będzie wydarzenie o charakterze incydentalnym w tym roku, bo angażują się radni i mieszkańcy. To ważne, żeby od małego zwracać na to uwagę, że nie wyrzucamy śmieci w lasach czy na łąkach - mówił burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.- To na pewno nie będzie pojedyncze wydarzenie. Już zastanawiamy się nad kolejną lokalizacją, a dziś oprócz Parku Szwedzkiego sprzątamy też przy Pomniku Ułanów - zapowiedział Adam Motyka.Dzieci ze świetlicy zajęły się brzegami parkowego stawu, maluchy z przedszkola rozpoczęły od miejsc wyżej położonych. Na początku znalazła się stara łopata, a potem było już tylko ciekawiej. W sumie zebrano 10 worków śmieci.

Czytaj też:
JAK TO HONOROWY WŁAŚCICIEL I INTERNAUCI DEWASTATORKI ZŁAPALI
SZCZAWNO-ZDRÓJ MA JUŻ AKTUALNY PLAN MIASTA. CO SIĘ ZMIENIŁO? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DOBIEGA KOŃCA REMONT RATUSZA (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIOSENNE SPRZĄTANIE I INWESTYCJE - CO KOŃCZĄ, CO ZACZNĄ? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ZWIEDZALI MIASTO WIRTUALNIE I CO ZNALEŹLI? (FOTO)


Tekst i foto: Magdalena Sakowska