Jechał dość nietypowo swoim Fordem Mondeo, stronił od kontroli i zaczął uciekać. Daleko nie uciekł... I podwyższył sobie przyszły wyrok o 3 lata.

Wałbrzyscy policjanci ruszyli w pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 32-letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym zignorował sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w rejonie ul. Zdrojowej w Wałbrzychu podjął ucieczkę. Szybko został zatrzymany i przebadany alkomatem.

Do zdarzenia doszło w środę, 10 października około godziny 23:00. W dzielnicy Szczawienko funkcjonariusze prewencji podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu osobowego do kontroli drogowej. Zachowanie kierującego na drodze wskazywało, iż może on być nietrzeźwy. Kiedy mundurowi zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący rozpoczął ucieczkę pojazdem ulicą Wieniawskiego oraz Lubiechowską, gdzie ostatecznie został zatrzymany.
 

32-letni mieszkaniec Wałbrzycha, kierowca Forda Mondeo, chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego 1,28 promila alkoholu w organizmie. Sprawca odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz za kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.


Czytaj też:
UCIEKAŁ PRZED DROGÓWKĄ. WBIŁ SIĘ W MUR
NOWE MIASTO: ZARZUTY DLA 40-LATKI, KTÓRA WJECHAŁA W RADIOWÓZ (FOTO)
POLICJA: MIAŁ 2,5 PROMILA I PRZYJECHAŁ... PO ALKOHOL
POLICJA WAŁBRZYCH: TO SIĘ NAZYWA NAŁOGOWE ŁAMANIE PRZEPISÓW!
POLICJA WAŁBRZYCH: POŚCIG I QUADEM W RADIOWÓZ
DWA POŚCIGI, DWA ZDERZENIA, ALKOHOL I NARKOTYKI
DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO


KMP Wałbrzych
  fot. ilustracyjne
oprac. ELW