10 lipca rozpoczyna się gruntowny remont i przebudowa basenu w wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Obiekt jest już zamknięty i jest przygotowywany do remontu.

- Kryta pływalnia będzie wyłączona z użytkowania przez kilka najbliższych miesięcy, na razie, o ile pogoda dopisze, zapraszamy serdecznie do korzystania z kąpieliska letniego przy ul. Rekreacyjnej 1 – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. Na modernizację i przebudowę obiektów w budżecie gminy zabezpieczono 1,5 mln zł.

Wodne Centrum Rekreacji przebudowywać będzie  wyłoniona w przetargu doświadczona w tego typu realizacjach firma Format z Bielawy. Wykonawca przebuduje strefę szatni i natrysków na pomieszczenia saunarium oraz tężni solnej. Podczas montażu tężni solankowej, powstaną też 3 nowe sauny i wanna schładzająca z wytwornicą lodu.

Dodatkowo, prace remontowe prowadzone będą w   holu wejściowym, strefie natrysków i toalet. Kompleks zyska toaletę i kabinę z osprzętem dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji planowana jest wymiana istniejącej wanny jacuzzi i dostawienie nowej, 12-osobowej wanny jacuzzi. Zmodernizowane zostaną także wszystkie urządzenia filtrowania wody.Zakres prac obejmuje także jest jeszcze szerszy, obejmuje bowiem też: remont zjeżdżalni i wymianę zjeżdżalni w brodziku, a także elementy istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, a mianowicie, montaż monitoringu na basenie w saunarium i w tężni solankowej.

Gdzie nad wodę w tym sezonie?
JEZIORO BYSTRZYCKIE JUŻ CZYNNE

GDZIE POPŁYWAĆ? ŚWIEBODZICE
W BIELAWIE NOWOŚCI [CENNIK I GODZINY OTWARCIA]

STARE BOGACZOWICE - PIERWSZY ZALEW W REGIONIE JUŻ CZYNNY
NA BASEN DO GŁUSZYCY


oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. i info: UM Świebodzice