Do poważnego zdarzenia doszło dziś, 12 marca, w Witkowie, gdzie w budynku jednorodzinnym wybuchł kocioł, zaczął się pożar, a następnie naruszona konstrukcja budynku zaczęła grozić zawaleniem. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej państwowej i ochotniczej, w tym wałbrzyska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 16.30. - W Witkowie doszło do wybuchu kotła w kotłowni budynku jednorodzinnego. Wszyscy mieszkańcy domu opuścili go przed przybyciem służb ratowniczych. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, który nastąpił po wybuchu - mówi Robert Strojny z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.Strażakom udało się szybko pożar opanować, jednak szybko stało się jasne, że akcja jeszcze na tym się nie skończy. - Okazało się, że konstrukcja ścian jest naruszona, dlatego na miejsce został zadysponowany specjalistyczny kontener w celu wykonania stabilizacji. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało - zaznacza Strojny. 
Na miejscu pracują 3 zastępy PSP z JRG-2, 4 zastępy PSP z JRG-1, OPS Witków, OSP Czarny Bór, OSP Jaczków. Działania potrwały do godz. 21.
Inne działania Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Wałbrzycha
STRAŻ WAŁBRZYCH: KATASTROFA BUDOWLANA W LUBANIU [AKTUALIZACJA]
WYSZEDŁ Z DOMU DO SĄSIADA, A DOM SIĘ ZAWALIŁ
STRAŻ WAŁBRZYCH: KATASTROFA BUDOWLANA W DZIERŻONIOWIE
WAŁBRZYCH: KATASTROFA BUDOWLANA NA UL. 1 MAJA [FOTO]
WAŁBRZYCH: KATASTROFA BUDOWLANA NA UL. MICKIEWICZA [FOTO]
ZAWALONA KAMIENICA W MIRSKU. WAŁBRZYSCY STRAŻACY W AKCJI
STRAŻ WAŁBRZYCH; TO BYŁA NAJTRUDNIEJSZA AKCJA
ŚWIEBODZICE DZIEŃ PO KATASTROFIE (FOTO)
ŚWIEBODZICE: ZAWALONA KAMIENICA, SĄ OFIARY ŚMIERTELNE (ZDJĘCIA)
Elżbieta Węgrzyn
fot. JK