Na pięć interwencji strażackich w Wałbrzychu i regionie w ciągu ostatniej doby, aż cztery dotyczyły kłopotów kierowców. Feralnego dla kierujących dnia 13 listopada 2019 w opałach byli też sami strażacy.

Strażaków wezwano o godz. 15.05 na łącznik ul. 1 Maja - Sikorskiego, gdzie kierowca skosił latarnię. Na łuku drogi i mokrej nawierzchni ostrożność była wskazana... - Doszło do zderzenia Forda Focusa, który wypadł z jezdni i zderzył się z latarnią uliczną, która złamała się i zatarasowała przejazd - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Ratownicy po stwierdzeniu, że w przewodach nie płynie prąd, usunęli ją z jezdni. Uszkodzonym elementem infrastruktury zajęli się pracownicy z zakładu energetycznego.

Co ciekawe, strażacy zostali wezwani do zdarzenia drogowego, którego nie było, a zgłaszającym był wadliwy system informujący o wypadkach pewnego mercedesa. - Po przyjeździe na miejsce, na ul. Burczykowskich, nie zastano tam pojazdu, ani sygnalizowanego zdarzenia drogowego - wyjaśnia oficer prasowy. Pojazd znalazła za to policja i ustalono, że fałszywy alarm wygenerowało auto, z dokładnie - jego niesprawny czujnik. 

Natomiast w Głuszycy Górnej samochód marki Hyundai razem z kierowcą tuż przed godz. 14 dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. - Przed przybyciem strażaków z Głuszycy na miejscu byli pracownicy karetki transportowej. Ratownik nawiązał kontakt z kierowcą, który nie uskarżał się na dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli rozlane płyny eksploatacyjne, a przybyła na miejsce wałbrzyska karetka po udzieleniu poszkodowanemu pierwszej pomocy nie zabierała go do szpitala - zaznacza nasz rozmówca. Pojazd zabrała pomoc drogowa. 

Natomiast pecha mieli strażacy z OSP Mieroszów, którzy wezwani do plamy substancji ropopochodnej na drodze krajowej, podczas wyjazdu zarysowali samochód o pojazd nieprawidłowo zaparkowany - uniemożliwiający im bezkolizyjne opuszczenie remizy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a odniesione uszkodzenia sprzętu były iście symboliczne.

Inni pechowcy:
TRZEJ PECHOWI PANOWIE I STRAŻACY

Czytaj też:
KOLIZJE NA DE GAULLE'A I NA OLIMPIJSKIEJ [FOTO]
POSZKODOWANA PARA JECHAŁA NA MOTOCYKLU (FOTO)
UWAGA NA UTRUDNIENIA! WYPADEK SAMOCHODOWY POD MOKRZESZOWEM (FOTO)
WAŁBRZYCH I REGION: PLAGA KOLIZJI NA DROGACH. UWAŻAJCIE!

oprac. ELW
fot. ilustracyjne