Dziewięcioro mieszkańców nieodległej od Wałbrzycha wsi Mokrzeszów straciło w płomieniach wszystko, co posiadali. Są wśród nich dzieci i osoba niewidoma. Można im pomóc.


We wtorek 9 października pożar strawił doszczętnie dach budynku wielorodzinnego w Mokrzeszowie. Obecnie budynek nie nadaje się do zamieszkania. Dziewięcioro mieszkańców, w tym dwoje dzieci i osoba niepełnosprawna - niewidoma, zostało ewakuowanych z trzech lokali i obecnie przebywają u swoich rodzin i sąsiadów. Jest to jednak stan tymczasowy. Dlatego gmina Świdnica apeluje o pomoc zarówno rzeczową (rzeczy nowe), jak i w postaci sprzętu AGD oraz materiałów budowlanych.

Oprócz dachu pożar objął też pierwsze piętro budynku, a jego parter również nie nadaje się do zamieszkania. Pogorzelcy potrzebują zatem sprzętu AGD (kuchenki gazowe, lodówki, pralki, kuchenki mikrofalowe) oraz pościeli, ręczników, odzieży dla dzieci w wieku 10 lat (dziewczynka) i 2,5 lat (chłopczyk), a także innych przedmiotów niezbędnych do wyposażenia nowych lokali mieszkaniowych.

Apel gminy Świdnica: Dlatego gorąco apelujemy do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Mam nadzieję, że z Państwa udziałem uda nam się wspólnie przywrócić te rodziny do pełnowartościowego życia, a dzieciom wyrównać stratę, jaką jest utrata rodzinnego domu.

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, koordynującym pomoc dla poszkodowanych w pożarze, pod nr tel. 74 852 12 26, w. 110, 112, 113.  

Czytaj też:
WAŁBRZYCH: POŻAR MIESZKANIA NA UL. WAŃKOWICZA
GOLIŃSK: POŻAR STRAWIŁ BUDYNEK. KAŻDE WSPARCIE SIĘ PRZYDA


Świdnica Dla Was.info