Bezwzględna oszustka chwyciła ogromną sumę, zrzuconą dla niej z okna - i w tym momencie...


W ostatnich dniach na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego doszło do kilku prób oszustwa wobec seniorów – na szczęście były to próby nieudane dla sprawców. Oprócz dwóch. 

Do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy doszło w miniony poniedziałek po południu. Wtedy to do 83-latki zadzwonił telefon. Osoby po drugiej stronie słuchawki podały się za policjantów twierdząc, że wnuczka starszej pani doprowadziła do poważnego wypadku drogowego i potrzebna jest gotówka, aby mogła ona w tym samym dniu wyjść z więzienia. Oszuści zażądali od seniorki ostatecznie 20 tysięcy złotych.Pokrzywdzona przygotowała wyznaczoną kwotę i wyrzuciła gotówkę przez okno, przekazując ją nieznanej sobie kobiecie. W tym momencie zaczajeni w zasadzce wałbrzyscy kryminalni zatrzymali podejrzaną 23-latkę na gorącym uczynku, kiedy podnosiła paczkę z pieniędzmi.Podczas rewizji osobistej przy mieszkance Wrocławia mundurowi odnaleźli kolejną porcję gotówki pochodzącą z innego przestępstwa dokonanego tego samego dnia na szkodę innej, 86-letniej wałbrzyszanki. Tym razem była to kwota blisko 13 tysięcy złotych. Ostatecznie na poczet przyszłych kar mundurowi zabezpieczyli od podejrzanej dodatkowo 35 tysięcy złotych.

Mundurowi postawili podejrzanej zarzuty oszustw. 23-latce za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.Policjanci przypominają!

Podczas próby wyłudzenia pieniędzy na policjanta sprawcy wykorzystują zaufanie społeczne jaki budzi ten zawód. Podają wymyślony numer legitymacji służbowej, dane personalne, a podczas kontaktu z pokrzywdzonym posiadają nawet podrobioną odznakę. Zazwyczaj informują osoby starsze o tym, że pracują nad sprawą wyłudzenia dużej ilości gotówki lub proszą o przekazanie pieniędzy w związku z wypadkiem drogowym do jakiego doprowadził ktoś z bliskiej rodziny. Ostatecznie umawiają się z osobą pokrzywdzoną w wyznaczonym czasie i miejscu, najlepiej takim, w którym nie będzie monitoringu.

Oszuści następnie znikają z gotówką, a ofiary pozostają bez swoich oszczędności. Funkcjonariusze w każdej podobnej sytuacji apelują oczywiście o ostrożność, gdyż sprawcy podają się za członków bliskiej rodziny. Bardzo często zmieniają głos udając chorego lub płaczą.Pamiętajmy!

Nie wypłacajmy gotówki, jeżeli mamy podejrzenie, że pod drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści.

Tylko świadomość w jaki sposób działają sprawcy, może nas uchronić przed utratą swoich oszczędności.
Nie zostawiajmy starszych osób samych z tym problem. Rozmawiajmy na tego typu tematy i informujmy ich o podobnych sytuacjach, o których wcześniej słyszeliśmy lub czytaliśmy.
Oszuści są bezwzględni, dlatego bardzo ważne, aby przy każdym tego typu podejrzanym telefonie od razu zgłosić zaistniałą sytuację pod numer alarmowy 112 i zastosować się do poleceń dyżurnego jednostki.


Ostatnio:
POLICJA WAŁBRZYCH: NIEWIARYGODNA BEZCZELNOŚĆ OSZUSTÓW
PIASKOWA GÓRA, PODZAMCZE: WIELKI DRAMAT DWÓCH SENIOREK
POLICJA WAŁBRZYCH: CHCIAŁA POMÓC MĘŻOWI, STRACIŁA TYSIĄCE
WAŁBRZYCH: 48-LATKA CHCIAŁA URATOWAĆ SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. NIESTETY...
WAŁBRZYCH: MIESZKANKA NASZEGO MIASTA ZGNĘBIŁA OSZUSTA
PIASKOWA GÓRA: JAK JEDNA PANI URATOWAŁA FORTUNĘ DRUGIEJ PANI

WAŁBRZYCH I REGION: BRUTALNE ATAKI NA DWIE SENIORKI (FOTO)
KOBIETA Z BOGUSZOWA-GORC BYŁA FILAREM GROŹNEGO GANGU
POLICJA: TA KOBIETA WYŁUDZAŁA TYSIĄCE ZŁOTYCH

POLICJA WAŁBRZYCH: ZADZWONIŁ AGENT CBA. STRACIŁA DUŻE PIENIĄDZE
POLICJA: ILE ZAROBIŁ FAŁSZYWY POLICJANT? ILE STRACIŁY POSZKODOWANE?
POLICJA WAŁBRZYCH: BRUTALNIE OKRADZIONE SENIORKI STRACIŁY TYSIĄCE
SZCZAWNO-ZDRÓJ: FAŁSZYWA PRAWNICZKA MA TYLKO 22 LATA! (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: SENIORZY KONTRA OSZUŚCI: 17:0
SOBIĘCIN: JAK SĄSIADKA WYPŁOSZYŁA FAŁSZYWEGO POLICJANTA
TRZY SUPER SENIORKI Z BOGUSZOWA PRZECHYTRZYŁY OSZUSTÓW
POLICJA: CHCIAŁ OSZUKAĆ STARSZĄ PANIĄ I TRAFIŁ W PUŁAPKĘ
POLICJA WAŁBRZYCH: CO SENIORKA ZROBIŁA, KIEDY ZADZWONIŁ OSZUST?
WAŁBRZYCH: WYŁUDZILI 9000 OD SENIORKI Z NASZEGO MIASTA
PRAWDZIWI BANKOWCY POKONALI FAŁSZYWYCH FUNKCJONARIUSZY CBŚP
STARUSZKI OSZCZĘDZAŁY CAŁE ŻYCIE, TERAZ GROZI IM BIEDA
Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych