83-latka wyszła z mieszkania na schody, bo tam było... cieplej?


Gdyby nie właściwa reakcja zaniepokojonych mieszkańców i szybkie działania policjantów, mogło dojść do tragedii. 18 stycznia około godziny 13:00 zaalarmowani przez lokatorów dwaj dzielnicowi z "jedynki" udali się do jednego z budynków przy ul. Starachowickiej, w którym na schodach miała siedzieć schorowana starsza kobieta. Na miejscu zastali skrajnie wycieńczoną i wyziębioną 83-latkę. Seniorka była wychudzona i miała problemy z samodzielnym poruszaniem się. Nie było z nią logicznego kontaktu.

Policjanci pomogli kobiecie dostać się do jej mieszkania. Ku ich zdziwieniu było tam lodowato, termometr wskazywał tylko 3 stopnie Celsjusza. Mundurowi na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego i czekając na jego przyjazd przykryli 83-latkę grubymi kocami, przygotowali jej też ciepłą herbatę. Starsza kobieta chwilę później trafiła pod opiekę specjalistów. Policjanci sporządzili także dokumentację, która trafi teraz bezpośrednio do innych instytucji pomocowych.

W związku z tym zdarzeniem po raz kolejny powtarzamy apel o informowanie policjantów o każdej osobie wymagającej w okresie zimowym pomocy. Nasze wspólne działania mogą uratować komuś życie – tak jak w tym przypadku. Interwencje zgłaszać można w każdej jednostce policji, bądź poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, a także przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widzimy, problem zagrożenia życia z powodu zimna  nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Od 1 listopada w kraju zamarzły już 24 osoby.


Niedawno tragicznie zginął inny starszy człowiek:
WAŁBRZYCH POWIAT: TKWIŁ PO PAS ZAMARZNIĘTY W STRUMIENIU

Przeczytaj też:
Wałbrzych: Śmierć na Starym Zdroju - zamarznięcie?

Wałbrzych: Śmierć na ul. Kasztelańskiej. Zamarznięcie?

Region wałbrzyski: Zmarł z wychłodzenia?
Wałbrzych region: Pierwsza ofiara mrozów?
Region wałbrzyski: Zmarł z wychłodzenia?

Wałbrzych region: Zwłoki wyłowione ze Ścinawki [FOTO]
Wałbrzych region: znaleziono martwego 45-latka
Policja: w altance znaleziono zwłoki mężczyzny


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych