Policja wyjaśnia okoliczności piątkowego, 10 stycznia, wtargnięcia na jezdnię - na ul. Armii Krajowej - nietrzeźwego mężczyzny.

Jak informuje Policja, do zdarzenia doszło w piątek, 10 stycznia 2020 po godz. 13 przy ul. Armii Krajowej w dzielnicy Stary Zdrój. Nietrzeźwy pieszy wbiegł na „czerwonym świetle” wprost przed jadący samochód.

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie, 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha pomimo „czerwonego światła” dla pieszych, wtargnął na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód kierowany przez 48-letnią wałbrzyszankę. W wyniku zdarzenia poszkodowany z obrażeniami ciała została przetransportowany do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. 

Warto dodać, że nasi Czytelnicy, świadkowie zdarzenia, w swoich komentarzach informowali o niejednoznacznym zachowaniu pieszego, a także przedmiocie porzuconym przez niego i "zamiarze popełnienia przestępstwa". Ufamy, że wszystkie osoby mające w tej materii wiedzę, wesprą wysiłek Policji w ustalaniu wszelkich okoliczności związanych z tym zdarzeniem.  


10 stycznia pisaliśmy na ten temat


Do kolejnego potrącenia pieszego na pasach doszło w godzinach popołudniowych w piątek 10 stycznia na ul. Armii Krajowej.
 Jak mówi Magdalena Korościk, oficer prasowy wałbrzyskiej policji, na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną niedaleko kina Apollo tuż przed prawidłowo jadący samochód osobowy wtargnął na jezdnię pieszy i został potrącony. Od poszkodowanego policjanci wyczuli zapach alkoholu, ale jego stan potwierdzą badania krwi. Mężczyzna trafił do wałbrzyskiego szpitala, nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Policja prowadzi czynności w sprawie tego zdarzenia.

Czytelniczce dziękujemy za przesłanie zdjęć.Wypadki z udziałem pieszych w ostatnim czasie:

24 grudnia: Policja: tragiczny początek świąt. Wypadki - dwa śmiertelne (FOTO)

41-LATEK ZGINĄŁ POD KOŁAMI SAMOCHODU. POLICJA POSZUKUJE ŚWIADKÓW

3 grudnia: NOWE MIASTO: DWOJE DZIECI POTRĄCONYCH, JEDNO W SZPITALUMagdalena Sakowska, wsp. ELW
Foto: Powierzone przez Czytelnika