Grupa społeczników ze Starego Zdroju zaprosiła 6 grudnia 2019 św. Mikołaja do parafii p. w. Zmartwychwstania Pańskiego w Wałbrzychu. Mikołajowi pomogli sponsorzy. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania dzieci z sympatycznym świętym.


- Jestem mieszkanką Przywodnej 1. Razem z kilkoma innymi mieszkańcami naszego budynku zorganizowaliśmy w ciągu kilku dni akcję Mikołaja dla naszych dzieci. Spotkanie zorganizowaliśmy w kościele parafialnym. Poprosiliśmy w mediach społecznościowych o wsparcie naszych znajomych, przedsiębiorców, a także radnych i panią senator Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską. Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu - mówi Sylwia Chyży, jedna z organizatorek mikołajkowej akcji dla dzieciaków z ul. Przywodnej. Największym wsparciem obdarzyli ją Katarzyna i Piotr Chomej.


Dzięki hojności sponsorów udało się zorganizować fundusze niezbędne do przygotowania 60 paczek. Święty biskup Mikołaj, osoba duchowna, po mszy zaprosił dzieciaki na finał akcji, były też paczki dla dzieci z parafii i nikt nie odszedł z pustymi rękami, a Mikołaj postawił warunek, żeby każdy częścią swojego prezentu z kimś się podzielił. W roli śnieżynek i elfów wystąpili wiceprezydent Sylwia Bielawska oraz radni rady miejskiej - Alicja Rosiak, Krzysztof Kalinowski i Jacek Szwajgier.Rodziców wsparli: Senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, posłanka na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzyłgocka, Mateusz Rosiak, Auto-Pasja Bartłomiej Ratajczak, "AER" Rafał Kubowicz i Krystyna Kubowicz, ITUM Owoce sp.zo.o, Zaķład Pogrzebowy Dominik Bafia,  państwo Barbara Kondrat Kacprzak, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Salon Medyczny Aniela Marciszak.Rodzice maluchów z ul. Przywodnej mają nadzieję, że w przyszłym roku uda im się akcję rozszerzyć na całą dzielnicę.   Mikołaj w naszym mieście jest w tym roku bardzo aktywny:
Biały Kamień: W 2019 roku Mikołaj obdarował 500 dzieci [FOTO]
Wałbrzych: Uzbrojone w czar strażniczki częstowały najmłodszych [FOTO]
Wałbrzych: Mikołaj rozdał dzieciom pół tysiąca paczek (FOTO)

Można też zostać POMOCNIKIEM MOTOMIKOŁAJA 2019.


oprac. ELW, MS
fot. Magdalena Sakowska