Kolejne tajemnicze znaki pojawiły się na drzewach w okolicy zamku Stary Książ i nie tylko. Co więcej, wieczorową porą turysta przeżył w Lubiechowie bliskie spotkanie z zagadkową istotą... Zobaczcie zdjęcia. Polecamy tekst Waszej uwadze, prosimy o udostępnianie i komentarze :)


Powrót tajemniczych znaków na drzewach


Pamiętacie tajemnicze znaki z Parku Ksiażańskiego? O tym "zjawisku" pisaliśmy jesienią 2016 roku - TAJEMNICZE ZNAKI W PARKU KSIĄŻAŃSKIM
Pierwszy znak, o którym poinformował nas zwiedzający Park Książański pan Robert z Kamiennej Góry został odnaleziony w okolicy punktu widokowego Plac Ferdynanda, w drodze z zamku Stary Książ w kierunku szlaku na Cisy. Symetryczne pionowe geometryczne znaki namalowane białą farbą na drzewach miały się pojawiać w tej okolicy już od jakiegoś czasu (pogłoska mówiła o 4 latach), ze szczególnym uwzględnieniem pni uszkodzonych przez piorun.

Znaki pierwotnie dostrzeżono na drzewie na skałkach nad wąwozem Szczawnik od strony Podzamcza, w miejscu znanym przez służby z tego, że nielegalnie palono tam ogniska. Znak sfotografowany przez pana Roberta w 2016 roku (patrz poniżej) został odnaleziony właśnie w tej okolicy. Nadal nie znamy jego pochodzenia, ani zastosowania. W ostatnich miesiącach postanowiliśmy odszukać znak sprzed ponad czterech lat, ale ku naszemu zaskoczeniu nie mogliśmy na niego natrafić. Zastanawialiśmy się, czy stary pień uszkodzonego drzewa z rysunkiem z 2016 roku czasem nie został usunięty...

Co ciekawe, w okolicy Placu Ferdynanda natrafiliśmy na podobne malowidło. Nie jest to to samo, co przed czterema laty - drzewa, na których się znajdują różnią się. Różni się też rysunek (patrz poniżej).
Między wąwozami Szczawnika i Pełcznicy to zatem drugi udokumentowany znak. Nasi Czytelnicy wspomnieli w swoich komentarzach do naszego archiwalnego tekstu o jeszcze trzecim drzewie z białymi symetrycznymi znakami na korze, w odległości kilkudziesięciu metrów od wzmiankowanego drugiego drzewa, ale niestety nie udało nam się go zlokalizować.

Natrafiliśmy natomiast na kolejne, czwarte drzewo, niemal przy samym wejściu do lasu w okolicy osiedla zwanego Policjantem.  Myśleliśmy, że światło na zastosowanie i znaczenie lub choć pochodzenie znaków rzuci ekipa eksploratorów odwiedzających różne mroczne i pełne tajemnic miejsca. Panowie z kanału Polish Paranormal przybyli w okolice Starego Książa w lutym 2021. Powołali się na nasz tekst sprzed lat i ruszyli po zmroku w las. Tak powstał filmik "Przerażające Znaki w Środku LASU", w którym dwaj mężczyźni odwiedzają wieczorem z latarkami ruiny Starego Książa i natrafiają na znak na drzewie - ten sam, lub bardzo podobny do tego, o którym pisaliśmy w 2016 roku.
Ponad półgodzinny filmik buduje napięcie, ale... niczego nie wyjaśnia.


Bliskie spotkanie po zmroku

Na podobne, niewyjaśnione zjawisko, jednak dotyczącego żywej istoty natrafił kierowca, który w ostatnich dniach po zmroku wybrał się okolice Lubiechowa i niestety uszkodził samochód. 
Oddajmy mu głos (pisownia oryginalna):

- Witam, dzisiaj (7 kwietnia) wpadłem na pomysł będąc w Wałbrzychu by pojechać na Lubiechów drogą gruntową, będąc już między lasami miałem pecha i niestety przednie lewe koło w moim aucie przebiło się, czekałem na kolegę dobre dwie godziny aż przywiezie koło bo niestety nie miałem zapasówki bo bagażnik miałem cały zawalony potrzebnymi rzeczami. Wtedy coś ok. 20 wyszedłem z samochodu by odkręcić koło i przygotować do zmiany bo kolega zaraz miał się zjawić - relacjonuje kierowca o mocnych nerwach. Jak wyszedł z pojazdu i zaczął się krzątać przy kole nagle odczuł, że nie jest na tym odludziu sam.
- Aż tu nagle coś podobnego do człowieka (lecz nie mógł to być człowiek bo człowiekowi się nie świecą raczej oczy nocą) przeszło drogę przede mną z jakieś 10m, przez chwilę nie wiedziałem co się właśnie stało, po chwili namysłu wziąłem latarkę z bagażnika i postanowiłem pójść za tym stworzeniem, gdzieś z ok. 20m w głąb lasu spotkałem je za drzewem, gdy podchodziłem cały czas się wychylało lecz na tyle że widziałem tylko czerwone oczy - wspomina na forum i poszukuje innych, którzy spotkali w tej okolicy dziwne stworzenie chodzące na dwóch nogach. Mężczyzna tropił to stworzenie z latarką w ręku, aż doszedł do lasu.
- W końcu gdy podszedłem, zajrzałem za drzewo, tam nic nie było, nie było również żadnego szelestu by to odeszło, być może wdrapało się na szczyt drzewa nwm. Jedyne logiczne wyjaśnienie jakie mnie naszło to takie że może komuś z Wałbrzycha lub okolic po prostu uciekła małpa? Dajcie znać czy ktoś może ma jakąś hodowle czy posiada w pobliżu, musi być jakieś wyjaśnienie - prosi zaintrygowany.

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach, a zwierzę, które kręciło się w naszym mieście po zmroku powinno być duże, skoro w pierwszym momencie mężczyzna wziął je za istotę ludzką. Spotkaliście na swojej drodze istotę podobną do opisywanej przez turystę?

Inne tajemnicze zjawiska i spotkania:
PARK KSIĄŻAŃSKI: DRZEWO PALIŁO SIĘ I UMYKAŁO PRZED STRAŻAKAMI (FOTO).
TAJEMNICZE ZNAKI W PARKU KSIĄŻAŃSKIM
TAJEMNICZE ZWIERZĘ. WIDZIAŁEŚ JE?

WAŁBRZYCH I REGION: RYŚ I ŻBIK W NASZYCH LASACH? [FOTO]
WAŁBRZYCH: TUŻ PRZY GRANICY MIASTA MIESZKA BIZON [FOTO]


A o mniej i bardziej dziwnych zjawiskach w naszym regionie pisaliśmy mniej i bardziej poważnie:
WAŁBRZYCH: CZYTELNIK O DZIWNYCH LAMPACH NA PTASIEJ KOPIE [FOTO]
TAJEMNICZY BŁYSK NAD GÓRĄ CHEŁMIEC (FOTO)
WAŁBRZYCH: UFO NAD PIASKOWĄ GÓRĄ? WIDZIAŁEŚ TEN OBIEKT?
UFO NAD WAŁBRZYCHEM? TAJEMNICZE ŚWIATŁA W REGIONIE [FILM]

UFO NIEOPODAL WAŁBRZYCHA? (FOTO)
TAJEMNICZE OBIEKTY NAD BOROWĄ, WOŁOWCEM I DZIKOWCEM (ZDJĘCIA)
STRAŻ KSIĄŻA: POPIELICE, NIEWYBUCHY I TAJEMNICZE SZAŁASY (FOTO)
REGION WAŁBRZYSKI: TUTAJ PRZEDMIOTY TOCZĄ SIĘ POD GÓRĘ (FILMY)


Polecamy:

Zamek Książ i punkty widokowe - znane i zapomniane (FOTO, LISTA)

Lokalne ciekawostki
CZERWONE DRZEWA W WAŁBRZYCHU. NIETYPOWY NALOT NA PNIACH
KSIĘŻNA DAISY: CAŁA PRAWDA O SŁYNNYCH PERŁACH
ZŁOTO WROCŁAWIA - DŁUGA HISTORIA SZALEŃSTWA
GŁAZ ZWANY BIAŁYM KAMIENIEM I JEGO HISTORIA PEŁNA ZAGADEK
WIKINGOWIE W KARKONOSZACH, CZYLI LEGENDA O DOLINIE SIEDMIU DOMÓW
ZAMEK KSIĄŻ I JEGO LEGENDARNE KOTY
ZAMEK NOWY DWÓR: OSTRZEŻENIE DLA POSZUKIWACZY SKARBÓW (ZDJĘCIA)

MARSJAŃSKI KRAJOBRAZ: DLACZEGO ZIEMIA W STRUDZE JEST CZERWONA?
DLACZEGO WODA W PEŁCZNICY JEST POMARAŃCZOWA I NIE TYLKO ONA?
oprac. Elżbieta Węgrzyn
fot. archiwalne użyczone przez Roberta Główczyka
fot. współczesne Magdalena Sakowska